Matisse Thybulle

Matisse Thybulle nabawił się urazu prawego kolana w wygranym meczu z Washington Wizards. Kotuzja powstała przy kontakcie z Troy’em Brownem i wykluczy debiutanta Sixers z gry na co najmniej 2 tygodnie. Po tym czasie “Tisse” przejdzie kolejne badania, aby ustalić termin powrotu. Na jego nieobecności powinien najbardziej skorzystać Furkan Korkmaz, który w ostatnim czasie coraz rzadziej wącha parkiet.

22-letni Thybulle został wybrany w drafcie 2019 roku z numerem 20. W 30 rozegranych spotkaniach zdobywał średnio 4.8 ppg, 1.1 rpg, 1.2 apg, 1.4 spg i 0.7 bpg w 17 minut gry. Ważniejsze od statystyk jest jednak to, że dał się poznać jako elitarny obrońca, a w ostatnich tygodniach bardzo poprawił również rzut zza łuku (46.3% – siódme miejsce w NBA), powoli stając się wzorcowym zawodnikiem 3&D.

Poza tym Thybulle jest obecnie jednym z zaledwie sześciu zawodników w lidze z dorobkiem ponad 40 przechwytów i 20 bloków w całym sezonie. Każdy z pozostałych –  Jrue Holiday, James Harden, Andre Drummond, Bam Adebavo i Kelly Oubre – gra średnio ponad 30 minut w meczu!