McAdoo zwolniony, Demetrius Jackson nowym two-way playerem

James Michael McAdoo został zwolniony z kontraktu two-way przez ekipę Sixers. W jego miejsce Bryan Colangelo podpisał dwudziestotrzyletniego rozgrywającego Demetriusa Jacksona. 

McAdoo w bieżącym sezonie wystąpił jedynie w trzech spotkaniach Sixers meldując się na boisku w garbage time. W ciągu 18 minut zanotował na swoim koncie 8 punktów, dwie zbiórki i blok, trafiając 2/7 rzutów z gry. McAdoo nie zachwycał również w barwach Delaware 87ers, gdzie w trakcie 14 meczów notował na swoim koncie średnio 8.8 punktu, 5.8 zbiórki, 2.3 asysty, 1.5 bloku oraz 1.3 przechwytu na mecz, pokazując się jako gracz jednowymiarowy, efektywny jedynie po bronionej stronie parkietu. Były skrzydłowy ekipy mistrzów NBA nie zdołał przekonać do siebie sztabu drużyny z Philadelphii i będzie zmuszony poszukać swego miejsca w innej ekipie.

Miejsce Jamesa Michaela McAdoo zajmie Demetrius Jackson, rzucający obrońca wybrany z 45 numerem draftu 2016 przez Boston Celtics. Wychowanek uniwersytetu Notre Dame rozegrał dotychczas 5 meczów na parkietach najlepszej ligi świata, jednak nie zdołał przekonać swoimi występami sztabu Celtics do darowania mu większej liczby szans. Bieżący sezon Jackson rozpoczął w G-League w barwach Rio Grande Valley Vipers (filia Houston Rockets), gdzie w trakcie 16 spotkań notował na swoim koncie średnio 15.9 punktu (42% FG, 30% 3PT), 3.8 zbiórki, 4.2 asysty oraz 1.3 przechwytu na mecz.

Mocną stroną Jacksona jest z pewnością jego wszechstronność na atakowanej stronie parkietu – potrafi zarówno kreować sytuacje dla kolegów, jak i zdobywać punkty z różnych obszarów boiska. Jest też niezłym obrońcą, a do tego bardzo atletycznym graczem. Z kolei wśród wad najczęściej zwraca się uwagę na jego nieregularność – zarówno strzelecką, jak i defensywną. Oprócz tego Demetrius jest stosunkowo niskim graczem (185 cm), co może powodować u niego problemy przy przejmowaniu krycia w akcjach pick and roll.

To druga zmiana wśród graczy na kontaktach two-way w ostatnim czasie. Przypomnijmy, iż niespełna dwa tygodnie temu Jacob Pullen został zastąpiony przez rzucającego obrońcę Jamesa Younga. W tej chwili w kadrze Sixers wciąż jest wakat – Colangelo po wytransferowaniu Okafora i Stauskasa za Bookera nie wypełnił jeszcze powstałego w rosterze pustego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *