NBA GM Survey: Przeoczeni Sixers?

NBA GM Survey to doroczna ankieta przeprowadzana wśród Generalnych Menadżerów klubów NBA. Pytań jest prawie 50, a odpowiedzi na nie dają kibicom obraz percepcji ligi ze strony kluczowych osób w klubach. W tym roku GM’owie nie poświęcają jednak dużo uwagi Sixers…

Co najbardziej rzuca się w oczy, to ledwie 24% głosów na Sixers w odpowiedzi na pytanie o zwycięzce Konferencji Wschodniej. Pozostałe głosy zdobyli Milwaukee Bucks (76%), którzy, w przeciwieństwie do Sixers, latem raczej ulegli osłabieniu (utrata Brogdona!). Warto zauważyć również, że drużyna Sixers nie funkcjonuje już w percepcji GM’ów jako najbardziej utalentowana młoda drużyna (spadek z 47% na 7% względem poprzedniego roku).

Niedoceniony może czuć się szczególnie Joel Embiid, którego żaden z GM’ów nie wskazał jako kandydata do MVP i DPOY. Simmons i Embiid zostali też pominięci przy pytaniu o najlepszego gracza międzynarodowego (Giannis 86%, Doncić 7%!). Kilka głosów otrzymali jednak Josh Richardson i Al Horford. J-Rich zdobył uznanie kilku GM’ów jako najbardziej niedoceniane letnie wzmocnienie, a Horford został doceniony w kategorii najwyższe koszykarskie IQ oraz dostrzeżony jako jeden z najbardziej niespodziewanych ruchów lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *