Nerlens Noel mówi, jak jest…

„Nie widzę wiele sensu w rozpoczynaniu sezonu z tak mocno obłożoną pozycją centra. Jesteśmy w tarapatach, bo mamy trzech centrów, którzy mogą grać po 30+ minut w meczu, a nie można grać trzema centrami po 30+ minut w meczu. Dla mnie jest ciężko być trzeci rok z rzędu w sytuacji, kiedy trudno będzie mi pokazać swoją prawdziwą wartość na boisku. Co sezon jest jakiś problem i doszliśmy już do punktu, gdzie po prostu jest tego za dużo (…) Nie wiem, jak to będzie działać (…) Ktoś będzie musiał być oddany, ale ja tu nie mam głosu ani nie jestem na pozycji, aby o czymkolwiek decydować”.

Te gorzkie, ale prawdziwe słowa padły z ust Nerlensa Noela. Zawodnik podkreślił jednocześnie, że nie jest zaskoczony z faktu pozostania w składzie, a Jahlila Okafora i Joela Embiida uważa za jednych z najlepszych przyjaciół, jakich kiedykolwiek miał w zespole. Trener Brett Brown pytany o komentarz stwierdził, że nie ma za złe Noelowi jego słów.

2 myśli na temat “Nerlens Noel mówi, jak jest…

 • 28 września 2016 o 14:38
  Permalink

  Jak dla mnie to bez sensu, że się odzywa. Powinien milczeć i czekać. Podczas sezonu się wszystko wyjaśni. Zamiast gadać powinien poprawić rzut na przykład.

  Odpowiedz
 • 28 września 2016 o 15:19
  Permalink

  @hultaj osobiście troche mu sie nie dziwię. Chłopak jest w ostatnim roku kontraktu, zalezy mu żeby się pokazac, a nie trzeba być geniuszem, żeby wiedzieć ze przy 3 centrach, którzy zasługują na to żeby grać w S5 możliwości na rozwój i pokazanie umiejętności będą mocno ograniczone. Nie jestem zwolennikiem trzymania ich wszystkich tylko dlatego, ze nikt nie chce nam dać tyle ile byśmy sobie życzyli. Trzymaliśmy te talenty ile sie dało teraz trzeba podjąć decyzje komu podziękować, a kogo zostawić. Sytuacja przypomina właściciel firmy transportowej , który ma więcej aut niż kierowców i one stoją bezużytecznie na parkingu generując koszta, a sprzedać ichnie chce tylko dlatego, ze nikt nie płaci tyle ile sobie właściciel życzy. Nie twierdze, ze trzeba oddać któregoś za bezcen, ale w pakiecie z kimś na pewno znajdzie sie cos rozsądnego. Skoro ten sezon tez bedzie miał na celu ( wreszcie) poczatek ukladania tego zespołu w jedna sensowna całość to albo pozyskamy zawodnika jak go nam trzeba, lub picki, które tez będą chodliwym towarem. Na ten sezon nie potrzebujemy all stara na pozycje pg/sg, wiec śmiało można kombinowac na różne sposoby.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *