Nie przegap 2013/14

30 października 2013
Sixers – Heat

Mecz otwarcia, pierwszy raz oglądamy „nowych” Sixers. No dobrze, tak naprawdę trzeba zasiąść przed komputerami, bo przed meczem Allen Iverson wygłosi mowę oficjalnie kończąc swoją karierę. Będzie smutno, wzruszająco. Będzie długa owacja na stojąco, być może pierwszy i jedyny raz w sezonie komplet publiczności. „Oficjalny” koniec pewnej wyjątkowej ery dla każdego kibica, nie tylko Sixers.

8 listopada 2013
Sixers – Cavaliers

Pierwszy mecz przed własną publicznością przeciwko Cavaliers to doskonała okazja do… wygwizdania i wybuczenia Andrew Bynuma. A znając filadelfijską publiczność, można się spodziewać takiego hałasu, jakiego jeszcze w NBA nie słyszeliście. Nawet, jeśli z frekwencją w tym sezonie będzie słabo. Chyba, że Bynum dalej nie będzie grał, wówczas kolejna szansa 18 lutego.

16 listopada 2013
Pelicans – Sixers

Pierwsze starcie z nowym zespołem Jrue Holiday’a. Mniejsza o wynik, warto zobaczyć, jak wypadnie indywidualny pojedynek Jrue vs. MCW. Z kolei 29 listopada Pelicans zawitają do Philadelphii.

28 grudnia 2013
Suns – Sixers

Po Świętach warto się rozluźnić i obejrzeć pojedynek z Phoenix Suns. Powody są trzy: Suns to jedyny zespół, o którym piszą, że może być słabszy niż Sixers. Dla Nerlensa Noela, który teoretycznie ma wrócić do gry po Świętach (może właśnie wtedy?). I dla naszego Marcina Gortata, o ile będzie jeszcze w składzie Suns…

31 stycznia 2014
Sixers – Hawks

To nie pierwszy mecz z Hawks w sezonie, ale pierwszy w Philadelphii. Warto będzie zobaczyć byłe filadelfijskie trio Elton Brand – Lou Williams – Kyle Korver w koszulkach Hawks. I przekonać się jak zareaguje na nie publiczność.

5 luty 2014
Sixers – Celtics

Dwie wielkie potęgi. Philadelphia i Boston. Ich słynna rywalizacja napędzała NBA przez lata. W tym sezonie jednak oba zespoły rywalizaują o miano najsłabszego w lidze o jak najwyższy numer w drafcie. Starcie dwóch upadłych tytanów może być bardzo ciekawe. Albo bardzo żałosne.

16 kwietnia 2014
Heat – Sixers

Sixers skończą tak jak zaczną, czyli przeciwko obrońcom mistrzowskiego tytułu. Będzie ciężko, ale cały sezon taki będzie. Co nie zmienia faktu, że całe lato znowu będziemy tęsknić za naszym zespołem. A większości zawodników (na szczęście) na jesień już nie zobaczymy, także to ostatnia szansa na zobaczenie Sixers w tak słabym składzie na pożegnania.

8 myśli na temat “Nie przegap 2013/14

 • 20 października 2013 o 16:14
  Permalink

  Z tym Maciejem Gortatem to powaga? ; p

  Odpowiedz
 • 21 października 2013 o 12:50
  Permalink

  Gdyby AI odsunął dumę na bok to mógłby mieć ten 1 pierścień. T-Mac, Ray Allen, Sheed czy Odom nie mieli problemów zostać 6th manami i walczyć o mistrzostwo. Mimo wszystko dzięki za miłe wspomnienia Allen :)

  Odpowiedz
 • 22 października 2013 o 09:20
  Permalink

  Wiedziałem, że tak będzie. Oby nie było historii jak z Odenem czy Royem.

  Odpowiedz
 • 22 października 2013 o 11:31
  Permalink

  I bardzo dobrze że nie zagra. Niech się wyleczy na 110%. Skoro Rose potrzebował 1,5 roku by wrócić, to nie ma się co spieszyć. Skejcik od razu najgorsze historie. Może przypomnij sobie Blake’a. Sezon opuścił i jest okazem zdrowia. Zerwanie więzadeł krzyżowych to w sporcie profesjonalnym normalna kontuzja. A Noel nie zlapał jej dlatego że jest kontuzjogenny, tylko dlatego , że przywalił w konstrukcję kosza. Nawet LBJ-a to może spotkać.

  Odpowiedz
 • 23 października 2013 o 16:03
  Permalink

  Blake sobie poradził i życzę to samo Noelowi. Różnie to bywa jeden wraca, a drugi wytrzyma parę lat i klops. Sixers nie mają ostatnimi latami szczęścia do wysokich.

  Odpowiedz
 • 27 października 2013 o 06:22
  Permalink

  Jak 30 Sixers – Heat jak Bulls – Heat jest w terminarzu jako pierwszy mecz a drugi po nim od razu to derby LA

  Odpowiedz
 • 27 października 2013 o 10:16
  Permalink

  Patryk sprawdz na sixers.com, jest mecz z Heat 30 pazdziernika :)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *