Nowe logo klubu z Philadelphii

Władze klubu Philadelphii 76ers zaprezentowały we wtorek nowe logo drużyny z „Miasta Braterskiej Miłości”. Właściciele już od jakiegoś czasu planowali zmiany w stylu barw klubowych. Nowe logo jest nowoczesną interpretacją starego, klasycznego znaczka z gwiazdkami na tle biało-niebieskiej piłki.

W nowym, podstawowym logo filadelfijskiego klubu wokół piłki dodano jeszcze niebieskie koło na którym widnieje sześć białych gwiazdek, oraz napis „Philadelphia”.

Oprócz zmian w logo podstawowym przygotowano też logo alternatywne, na którym widać kozłującego piłkę Benjamina Franklina, który był historycznie powiązany z miastem Philadelphia. Franklin był też jednym z Ojców – założycieli Stanów Zjednoczonych i urodził się co prawda w Bostonie, ale jako młody chłopak przeniósł się do Philadelphii.

Na drugim alternatywnym logo widać natomiast koło, w którym widnieje liczba „76”, a wokół niej jest 13 niebieskich gwiazdek, które symbolizować mają trzynaście kolonii brytyjskich we wschodnim obszarze Ameryki Północnej, które w roku 1775 zbuntowały się przeciwko królowi Jerzemu III.

Oprócz nowego logo władze filadelfijskiej drużyny w czerwcu zaprezentują też nowe stroje klubu.

 

Więcej ciekawych tekstów autorstwa Arkadiusza Olszewskiego znajdziecie pod adresem www.rzutzdystansu.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *