O stronie


T
WÓRCA SIXERS.PL

Imię i nazwisko: Tomek “Monty” Klimowicz

O sobie: NBA interesuje się od 1998 roku, a Sixers zacząłem kibicować rok później za sprawą Allena Iversona. Poza tym interesuję się podróżami, kinem, muzyką i fotografią.

Funkcja: Redaktor naczelny. Tworzenie i prowadzenie strony, wiadomości, teksty, tłumaczenia, media społecznościowe. Portfolio na Linkedin.

 

REDAKCJA

Tomek Klimowicz (redaktor naczelny)
Mateusz Filipiak (z-ca redaktora naczelnego)
Wojtek Handwerker (opisy spotkań, wiadomości, artykuły)
Adrian Manikowski (opisy spotkań, wywiady, wiadomości)
Jakub Kędzierski (opisy spotkań, fantasy league)
Maciej Jakubowski (opisy spotkań)
Damian Dziedzic (artykuły)

 

DOŁĄCZ DO NAS

Dołącz do zespołu Sixers.pl, jeśli jesteś fanatykiem koszykówki oraz masz czas i chęci, aby dzielić się swoimi przemyśleniami z innymi kibicami. Tym samym dotrzesz do szerszej grupy kibiców Philadelphii 76ers i miłośników NBA, zdobędziesz nowe umiejętności dziennikarskie (możliwość otrzymania referencji) oraz podszlifujesz swój angielski. Będziesz częścią istniejącego od ponad 18 lat serwisu! Szukamy zarówno osób regularnie opisujących spotkania i bieżące wydarzenia, jak i tzw.”wolnych strzelców” piszących dłuższe teksty na wybrane przez siebie tematy, w dogodnych dla siebie terminach. Nie musisz posiadać żadnych wybitnych zdolności, wystarczy rzetelność, pasja oraz znajomość podstawowych zasad gramatyki i ortografii. Zainteresowanych prosimy o kontakt TUTAJ.

 

HISTORIA STRONY

Serwis powstał 20 kwietnia 2001 roku. Początkowo istniał na serwerach poland.com i xcom.pl (później nazwa zmieniona na e-nba.pl), aż 23 sierpnia 2009 roku strona przyjęła ostateczną nazwę oraz adres.

 • W 2002 roku strona zamieszczona została na CD miesięcznika “INTERNET” (4/02).
 • W 2002 roku została opisana przez magazyn “SUPER BASKET” (5/02) i nazwana jedną z najlepszych o tematyce NBA w polskim Internecie.
 • W czerwcu 2003 roku fragmenty “Słownika NBA” wykorzystano w dodatku Gazety Wyborczej “Kujon Polski”.
 • W 2004 roku serwis zdobył 2 miejsce w II edycji konkursu “Super Www” zorganizowanym przez www.programs.pl.
 • W październiku 2006 roku nasz redaktor Paweł Banachowicz przeprowadził wywiady z Chrisem Webberem, Andre Iguodalą i Tonym DiLeo.
 • W tym samym czasie jako jedyni w Polsce przeprowadziliśmy obszerną relację z meczów Philadelphii 76ers podczas NBA Europe Tour 2006 w Kolonii.
 • W grudniu 2006 roku odnotowaliśmy rekord odsłon strony jednego dnia (1744) oraz unikalnych IP (1061).
 • W kwietniu 2007 roku przeprowadziliśmy na wyłączność wywiad z komentatorem NBA, Wojciechem Michałowiczem.
 • W październiku 2010 jako jeden z pierwszych polskich serwisów drużynowych NBA stworzyliśmy swój profil na Facebooku.
 • W lipcu 2012 roku zmieniliśmy charakter strony na bardziej opiniotwórczą, opartą na “Word Press”.
 • W marcu 2015 roku wprowadziliśmy w pełni funkcjonalną wersją mobilną.
 • We wrześniu 2017 roku serwis “NBA Labs” przeprowadził krótki wywiad nt. Philadelphii 76ers z redaktorem naczelnym.
 • W styczniu 2018 roku przekroczyliśmy 1 milion odwiedzin strony.
 • W lutym 2018 roku nasz redaktor Adrian Manikowski przeprowadził na wyłączność wywiad z “keepthebeat’em”, popularnym youtubberem zajmującym się NBA.
 • W maju 2018 roku nasz profil na Facebooku przekroczył liczbę 500 polubień.
 • Latem 2018 roku wprowadziliśmy obecną szatę graficzną i udoskonaliliśmy wersję mobilną strony.
 • We wrześniu 2018 roku nasz redaktor Adrian Manikowski przeprowadził na wyłączność wywiad z Bartkiem Ciesielskim (“Politolog na rapie”).
 • W kwietniu 2019 roku serwis obchodził 18-lecie istnienia, stając się jednocześnie najdłużej działającą, niezależną polską stroną o tematyce NBA w Internecie (inne niezależne serwisy istniejące dłużej od nas zniknęły z sieci, lub nie są już aktywne).

 

PODZIĘKOWANIA

Podziękowania dla byłych członków redakcji, do której należeli: Paweł Banachowicz (hotspurfc), Maciek Miąsko (iCivre), Grzegorz Przybysz (gkp), Leszek Kwaśniowski, Krzysztof Dziadek, Michał Stencel, Paweł Mierczak (ra_d), Jimmy Kampa (Jmy), Bartosz Ziarkowski, Arkadiusz Olszewski, Tadek Zwierzyński (ZvierZ), Dominik Piechno (Zozo.Allen), josephnba, Kraszka.

Specjalne podziękowania dla Borysa Pachomowa, Dariusza Ejkiewicza, Michała Pośpieszczyka, Tomasza Dańczaka i Łukasza Lulka.

Dziękujemy również naszym patronom, którzy zdecydowali się wesprzeć ten serwis finansowo za pomocą Patronite.pl: Hitokiri, Mateusz, Artur Pekalski, Damian Dziedzic i Piotr Piotrowski.