Oficjalnie: Embiid i Towns zawieszeni na dwa mecze

Joel Embiid i Karl-Anthony Towns zostali zawieszeni na dwa mecze za bijatykę podczas meczu Sixers – Wovles. Tym samym obaj zawodnicy stracą odpowiednio $379 374 oraz $376 345 ze swoich rocznych wypłat. Dla ekip z Philly i Minnesoty oznacza to czasową utratę największych gwiazd, ale również… Oszczędności na podatku od luksusu! JoJo przegapi dwa wyjazdowe mecze – z Blazers oraz z Suns.

Co ważne, władze ligi zdecydowały nie karać Bena Simmonsa, którego wbrew doniesieniom mediów obie strony konfliktu potraktowały jako rozjemcę. Kary dla dwóch głównych zainteresowanych można potraktować jako zdecydowanie łagodne. Stało się tak m.in. dlatego, że NBA zdecydowało się nie brać pod uwagę twitterowej części konfliktu. Całość zdążył już krótko skomentować Jimmy Butler (mający zaszłości z Townsem), którego w poście na Instagramie na temat całego zdarzenia oznaczył Joel Embiid:

Podobało mi się to zdarzenie. Wiedziałem, że jakoś zostanę wciągnięty w to starcie tytanów. Gdy tylko zobaczyłem, co się stało, pomyślałem „no tak, zaraz wypłynie moje nazwisko”. A Jo to mój człowiek. Więc wiedziałem, że to on o mnie wspomni – Jimmy Butler

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *