Nerlens Noel & Jahlil Okafor

W wywiadzie przeprowadzonym w trakcie dzisiejszego treningu Jahlil Okafor mówił o swym możliwym odejściu z zespołu Sixers:

Pytałem o możliwość wykupienia kontraktu. Rozmawiałem o tym wczoraj z Bryanem [Colangelo], ponieważ chcę po prostu grać. Wiem, że wykupienie kontraktu to jedna z możliwości dających mi szansę na granie gdzie indziej i na powrót na boisko. Jednak Bryan nie uznał tego za dobry pomysł, ponieważ powiedział, że wtedy oddaliby mnie do innej drużyny za darmo. Ja po prostu martwię się o swoją karierę. Chciałbym wrócić na boisko – powiedział Okafor.

– Nie spodziewałem się, że pierwszego listopada wciąż tu będę. To dlatego kilka tygodni temu, gdy pytaliście mnie o rotację i tym podobne byłem spokojny, bo nie sądziłem, że po takim czasie wciąż tu będę. Nie sądziłem, że Bryan mnie zatrzyma, naprawdę. Ale jestem tutaj. Pierwszego listopada wciąż tu jestem i mam nadzieję na grę w innej ekipie. Mam 21 lat, jestem zdrowy i chcę wrócić na boisko – dodał Jahlil.

W bieżącym sezonie Okafor wystąpił w zaledwie jednym spotkaniu notując na swoim koncie 10 punktów i 9 zbiórek w ciągu 22 minut. W rotacji jest w tej chwili czwartym centrem, za Joelem Embiidem, Amirem Johnsonem oraz kontuzjowanym obecnie Richaunem Holmesem. Plotki o odejściu Jahlila nie były więc pozbawione podstaw, a sam zawodnik postanowił w końcu zabrać stanowczo głos w tej sprawie. Możemy z pewnością spodziewać się prób handlowania zawodnikiem, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja.