Okafor: Martwię się o swoją karierę

W wywiadzie przeprowadzonym w trakcie dzisiejszego treningu Jahlil Okafor mówił o swym możliwym odejściu z zespołu Sixers:

Pytałem o możliwość wykupienia kontraktu. Rozmawiałem o tym wczoraj z Bryanem [Colangelo], ponieważ chcę po prostu grać. Wiem, że wykupienie kontraktu to jedna z możliwości dających mi szansę na granie gdzie indziej i na powrót na boisko. Jednak Bryan nie uznał tego za dobry pomysł, ponieważ powiedział, że wtedy oddaliby mnie do innej drużyny za darmo. Ja po prostu martwię się o swoją karierę. Chciałbym wrócić na boisko – powiedział Okafor.

– Nie spodziewałem się, że pierwszego listopada wciąż tu będę. To dlatego kilka tygodni temu, gdy pytaliście mnie o rotację i tym podobne byłem spokojny, bo nie sądziłem, że po takim czasie wciąż tu będę. Nie sądziłem, że Bryan mnie zatrzyma, naprawdę. Ale jestem tutaj. Pierwszego listopada wciąż tu jestem i mam nadzieję na grę w innej ekipie. Mam 21 lat, jestem zdrowy i chcę wrócić na boisko – dodał Jahlil.

W bieżącym sezonie Okafor wystąpił w zaledwie jednym spotkaniu notując na swoim koncie 10 punktów i 9 zbiórek w ciągu 22 minut. W rotacji jest w tej chwili czwartym centrem, za Joelem Embiidem, Amirem Johnsonem oraz kontuzjowanym obecnie Richaunem Holmesem. Plotki o odejściu Jahlila nie były więc pozbawione podstaw, a sam zawodnik postanowił w końcu zabrać stanowczo głos w tej sprawie. Możemy z pewnością spodziewać się prób handlowania zawodnikiem, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja.

8 myśli na temat “Okafor: Martwię się o swoją karierę

 • 2 listopada 2017 o 08:59
  Permalink

  Tak jak pisałem pod innym wpisem Okafor powinien nawet na treningach zapierdalać w OBRONIE. powinien udowodnić albo się nauczyć grać w obronie. TYLKO to zwiększy jego wartość i polepszy sytuacje.

  Odpowiedz
 • 2 listopada 2017 o 13:39
  Permalink

  A colangelo powinien przedłużyć z nim kontrakt,a trener dać pare minut bo aż tak żle nie wyglądał.

  Odpowiedz
 • 3 listopada 2017 o 09:16
  Permalink

  Noel za niego dostaliśmy bardzo niewiele i patrząc przez pryzmat tego transferu wartości okafora spadła.

  Odpowiedz
  • 3 listopada 2017 o 10:14
   Permalink

   Początkowo też tak myślałem, ale zobacz jego obecne poczynania w Dallas i to, jak wielki kontrakt on oczekuje. Wątpię by gdziekolwiek dostał taki kontrakt.

   Odpowiedz
 • 3 listopada 2017 o 11:56
  Permalink

  W momencie transferu wartość noela była dużo wyższa to że teraz gra słabiej to druga sprawa dlatego cała liga nie kwapiła sie z ofertami za okafora i liczyła że pójdzie w ten sam sposób.

  Odpowiedz
 • 3 listopada 2017 o 16:26
  Permalink

  Na sytuacji z Okaforem i Fultzem straciliśmy baaardzo wizerunkowo. Thomas z Cavs ostatnio bardzo zhejtował to co dzieje się z Okaforem w społecznościowych. Fultz polubił ten post ( o Fultzu też z resztą wcześniej się wypowiadał krytykując naszą organizacje). I nawet nie chodzi o to czy Okafor ma grać i dlaczego nie dostaje minut, tak samo sytuacja z Markellem tylko o to jak wszystko zostało rozegrane to wizerunkowy strzał w stopę i do takich sytuacji w żadnym wypadku nie powinno dojść. Zespół zaczyna fajnie grać oparty na armii Hinkiego ale jak będziemy taką opinię sobie robić – zespołu nie szanującego zawodników… Spory minus dla BC

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *