Okafor po debiucie w lidze letniej

Wreszcie zobaczyliśmy Jahlila Okafora w akcji, czyli to, na co wszyscy czekaliśmy najbardziej. Nowy nabytek Sixers spisał się całkiem nieźle. W pierwszej połowie był nieco zagubiony, trafił tylko 3 z 11 rzutów. Ale w drugiej jego gra wyglądała już dużo lepiej, także pod względem skuteczności (7/11 z gry). Łącznie w całym meczu Okafor zdobył 20 punktów, 9 zbiórek oraz 2 bloki.

„Prawdopodobnie dałym sobie 3-. Myślę, że mogę grać lepiej. Muszę tylko czuć się bardziej pewnie. Nie grałem w koszykówkę 5 na 5 od czasu mistrzostw. Muszę się dostosować, pozbyć rdzy. To proces, którym jestem podekscytowany i mam nadzieję, że już w nastepnym meczu zagram lepiej” – powiedział debiutant.

Nieźle wypadli także Jordan McRae (15 punktów) i Jerami Grant (13 punktów). Sixers przegrali 71-74, kolejny mecz zagrają już dzisiaj z Boston Celtics.

6 myśli na temat “Okafor po debiucie w lidze letniej

 • 7 lipca 2015 o 13:47
  Permalink

  Wiadomo coś na temat umowy dla Mbah a Moute albo Smitha ?

  Odpowiedz
 • 7 lipca 2015 o 21:35
  Permalink

  nie liczyłbym na podpisanie żadnego z nich (zwłaszcza Mbah a Moute)

  Odpowiedz
 • 7 lipca 2015 o 22:17
  Permalink

  Jak nie podpiszą Smitha, to muszą kogoś ściągnąć na PG, bo Canaana nie zniosę.

  Odpowiedz
  • 8 lipca 2015 o 09:34
   Permalink

   w tej chwili na PG podpisani są Wroten, Canaan i McConnell. Imo, jest duża szansa, że taką trójką rozpoczniemy sezon.
   Co do Canaana to nie chcę być złym prorokiem Monty, ale widzę sporą szansę, że dostanie sporo minut (przynajmniej na początku, dopóki będzie trafiał trójki). Gość straszy rzutem z dystansu a to oznacza więcej miejsca pod koszem dla Okafora. Sądzę, że to może przeważyć pomimo jego braku umiejętności rozgrywania.

   Odpowiedz
 • 7 lipca 2015 o 23:54
  Permalink

  iCivre gdzieś coś pisali na ten temat, że nie podpiszą Smitha, czy po prostu takie „przeczucia”?

  Odpowiedz
  • 8 lipca 2015 o 10:07
   Permalink

   tylko „przeczucia” na podstawie obecnej sytuacji kadrowej.
   Na sezon 2014/15 podpisani są: Okafor, Embiid, Noel, Grant, Covington, Wroten, Canaan, H. Thompson, J. Thompson, Stauskas, Landry, Aldemir, Sampson i McConnell – 14 zawodników. Zostaje jedno wolne miejsce, o które walczą Holmes (37th pick 2015), Tokoto (58th pick 2015), Pierre Jackson, McRae, czy Hunter. Nie widzę więc specjalnie miejsca dla Smitha, który już swoje lata ma (27) i na przyszłość rokuje tak sobie (w szczególności w porównaniu do wyżej wymienionych).

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *