Osiągnięcia Thybulle’a i Korkmaza

Matisse Thybulle (4.7 ppg, 1.6 rpg, 1.2 apg, 1.4 spg, 0.7 bpg) został zaledwie ósmym debiutantem w ciągu ostatnich 20 lat, który w swoim pierwszym sezonie na zawodowych parkietach uzbierał 93 przechwyty i 47 bloków. I to mimo skróconego przez pandemię sezonu! Tisse zagrał łącznie 1287 minut, każdy z pozostałych debiutantów wspomnianych w tej statystyce grał ponad 2000 minut… Pod względem przechwytów Thybulle przewodzi oczywiście wszystkim tegorocznym pierwszoroczniakom.

Z kolei Furkan Korkmaz (9.8 ppg, 2.3 rpg, 1.2 apg) w zakończonym sezonie przekroczył granicę 1000 zdobytych punktów podczas 3-letniej kariery na parkietach NBA. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że ponad 700 z nich rzucił w tych rozgrywkach. Turek ze średnią 40.2% był też drugim najlepszym strzelcem Sixers za trzy, a pierwszym pod względem ilości trafionych trójek w meczu (średnio 2 na 4.9 próby). Nieźle jak na zawodnika, który latem ubiegłego roku został przez Philadelphię zignorowany i już szukał możliwości gry poza USA, kiedy Sixers nieoczekiwanie zaproponowali mu kontrakt po odejściu J.J. Redicka.

2 myśli na temat “Osiągnięcia Thybulle’a i Korkmaza

 • 21 sierpnia 2020 o 14:47
  Permalink

  Jeśli Matisse nauczy się rzucać, to będziemy mieli z niego ogromny pożytek. Korkmaz mnie irytuje brakiem regularności, ale ogromny wpływ może mieć tu osoba trenera, bo ten zdaje się sam nie wiedzieć, czego tak naprawdę chce.

  I właśnie – załóżmy, że dostajemy od Bostonu 4-1 / 4-0 i kończymy zabawę na pierwszej rundzie. Jakich zmian dokonalibyście w drużynie?
  1. Kto na trenera (zakładam, że nie ma wśród nas ani jednego zwolennika pozostania Browna na stanowisku)? Udoka, czy dać szansę komuś bardziej doświadczonemu?
  2. Próbować handlować, czy dać szansę obecnej grupie pod wodzą innego trenera?
  3. Jeśli handlować to kim i za kogo?

  Odpowiedz
 • 21 sierpnia 2020 o 15:50
  Permalink

  1. Udoka moim zdaniem jak najbardziej ok. Już dwóch naszych ex-asystentów spisuje się dobrze gdzie indziej, o Udoce już przed sezonem mówiło się, że to tylko jego przymiarka do bycia HC w NBA, więc dałbym mu szansę. Natomiast jeśli pojawi się ktoś z zewnątrz z dobrym doświadczeniem, to jednak postawiłbym na to doświadczenie. Ale nazwisk nie mam żadnych, rok temu bodajże robiliśmy taką listę, ale jest już nieaktualna.
  2. Dałbym szansę obecnej grupie z kilkoma drobnymi zmianami w kierunku strzelców obwodowych. Trzeba to sprawdzić z lepszym trenerem i w innym systemie, zanim wszystko się rozwali…
  3. Zrobić coś z Horfordem, zatrzymać Burksa – pewnie w obu przypadkach się nie da, ale…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *