Propozycja przebudowy Sixers

Michael Kaskey-Blomain z Philly.com prosto i konkretnie przedstawił swój plan przebudowy Philadelphii 76ers na lato.

Jego zdaniem Sixers powinni zrezygnować z Andrew Bynuma oraz nierówno grająych zawodników takich jak Nick Young, Dorrell Wright i Royal Ivey. Powinni za to zatrzymać Damiena Wilkinsa, jako wzór weterana.

Poza tym ciężko im będzie znaleźć dużą gwiazdę, ale powinni szukać wartościowych wolnych agentów. Dziennikarz ściągnąłby do zespołu O.J Mayo i J.J. Hicksona, którzy wzmocnią atak. Hicksona może trzeba podszlifować, ale przydadzą się jego zbiórki i może się on dobrze uzupełniać w zagraniach z Holiday’em.

Sixers dostaną prawdopodobnie 10-12 miejsce w drafcie, zdaniem Kaskey-Blomaina powinni wybrać Lehigha lub McColluma, jeśli będą jeszcze dostępni. Wtedy ich piątka oraz główni zmiennicy wygladaliby tak:

PG: Jrue Holiday, C.J. McCollum
SG: O.J. Mayo, Jason Richardson
SF: Evan Turner, Damien Wilkins
PF: Thad Young, Levoy Allen
C: J.J. Hickson, Spencer Hawes

…co zdaniem dziennikarza stanowi solidny zespół, który nie jest bez szans na walkę o pierwszą czwórkę konferencji w sezonie 2013/14. Co Wy o tym sądzicie? Jakie inne (realne) ruchy byście zaproponowali?

2 myśli na temat “Propozycja przebudowy Sixers

 • 7 kwietnia 2013 o 11:38
  Permalink

  Hell yeah strefa podkoszowa Young, Allen, Hickson, Hawes. Rywalom puszczą zwieracze. Nie róbmy sobie jaj z pogrzebu. Nie jestem przeciwnikiem Hicksona, ale płacenie jemu i Mayo nie da nam nic więcej niż walka o 8 miejsce na Wschodzie. Zatrudnienie Josha Smitha albo Ala Jeffersona zagwarantuje wg mnie miejsce 7-8. Jesli takie cele ma ta organizacja to śmiało. Przeciętność to i tak synonim Sixers.

  A jeśli przypadkiem chcieliby budować w Filadelfii zespół, który będzie się liczył w jakiejś rywalizacji, to albo Bynum zostaje na 2-3 sezony, albo nic nie biorą w jego miejsce. Jak dla mnie AB może nie grać w najbliższym sezonie i się leczyć. Opierdzielić Turnera, Hawesa póki robi sobie dobrą reklame oddać ich za picki w drafcie i spadające kontrakty. Tankować po Wigginsa albo Parkera. I za półtora roku startujemy do sezonu z ogranym Jrue, Wigginsem, Tadkiem i Bynumem, który albo się wykuruje do tego czasu, albo po kotrakcie zwolni miejsce w capie na jakiegoś środkowego.

  Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2013 o 12:08
  Permalink

  Zdecydowane nie dla Bynuma, nie wiem czy to tylko moja antypatia ale według mnie w najbardziej optymistycznym scenariuszu zagra maks 50% swoich meczy , nie wierze że jego kolana kiedykolwiek będą w pełni zdrowe, czy potrzebny nam gość który dostanie tłuściutki kontrakt i trzeba go będzie często łatać i szukać zastępstwa i w dodatku utrudni nam wszelką mobilność transferową, ja w to nie wierzę.
  Zastanowiłbym się nad zatrzymaniem Wrighta, nie wiem jaki ma kontrakt ale czasem rzuca jak maszyna i może się przydać z ławki
  Turnera trzeba opchnąć, po prostu tu nie pasuje, wolę Richardsona od Mayo w S5

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *