Andre Iguodala

John Smallwood z Philly.com ładnie podsumował zeszłoroczną wymianę pomiędzy Lakers, Sixers, Nuggets i Magic. Wymianę, w której zwycięzcami mieli być wszyscy poza Magic, ale okazało się zupełnie odwrotnie.

Smallwood pisze, że fani Sixers mogą być rozczarowani Bynumem pozyskanym z Lakers, ale kalifornijczycy zanotowali nie mniejszą katastrofę. Różnica w tym, że Bynum nie postawił nogi na parkiecie, a Howard rozegrał 76 meczy sezonu i 4 play-offs, więc Lakers chociaż wiedzą, czego się po nim spodziewać. Ale Los Angeles to inna mentalność, zawsze większe oczekiwania niż gdzie indziej, więcej pieniędzy wydanych niż gdzie indziej, a Sixers liczyli się z ryzykiem ściągając Bynuma. Dlatego to w LA przeżyli największe rozczarowanie.

Lakers mieli być pewniakiem do mistrzostwa, chcieli również pozyskać zawodnika, który po odejściu Kobe Bryanta na emeryturę będzie ich przyszłością. Ale magia Howarda w LA prysła i po tym jak Lakers ledwo awansowali do play-offs, a w nich zostali zmieceni przez San Antonio Spurs, nie wiadomo teraz czy najlepiej nie będzie po prostu dać Howardowi odejść. Podobnie zadania są podzielone o przyszłości Bynuma w Sixers.

Denver Nuggets po pozyskaniu Andre Iguodali długo się zgrywali, ale osiągnęli najlepszy finisz sezonu w lidze i awansowali do play-offs z trzeciego miejsca. W pierwszej rundzie byli niesamowicie bezbronni przeciwko Warriors, przegrywając z niżej rozstawionym rywalem 2-4. Była to dziewiąta porażka Nuggets w pierwszej rundzie w ostatnich dziesięciu sezonach!

W Orlando mają za to powody do zadowolenia. Transfer, który miał im jedynie pozwolić skończyć szopkę z domagającym się odejścia Howardem, dał im eksplodującego Nika Vucevica (13.1 ppg, 11.9 rpg), który okazał się lepszym centerm niż dwójka gwiazdorów z Lakers i Sixers razem wziętych. Magic mają z kim wiązać przyszłość.

Lakers mają teraz twardy orzech do zgryzienia, Sixers pewnie mimo wszystko zdecydująsię podpisać wielomilionowy kontrakt z kotem w worku i jedno co wydaje się pewne to stwierdzenie, że transfer który wyglądał zbyt pięknie, by być udanym, w rezultacie wyszedł tylko na papierze.