Sixers – Grizzlies 99:104 (2D)

Dwóch dogrywek wymagało spotkanie z Memphis Grizzlies, którym Sixers mimo przegranej udowodnili, że grają coraz lepiej. Filadelfijczycy prowadzili nawet 11 punktami w trzeciej kwarcie, jednak Grizzlies zdołali ich dogonić. W samej końcówce przy remisie 86-86 mecz próbował wygrać Embiid, który chybił faulowany przez Gasola, jednak sędziowie nie odgwizdali przewinienia. Także w pierwszej dogrywce center Sixers próbował wziąć na siebie losy meczu, ale spudłował na 0.7 sekundy przed syreną. W drugiej (bardzo niezadowolony) Embiid już nie grał z powodu przekroczonego limitu minut, a zastępujący go Okafor pozwolił w obronie na łatwe punkty Randolphowi oraz Gasolowi i było już po meczu.

Najlepiej w statystykach zapisali się: Ilyasova (22 punkty, 12 zbiórek), Covington (19 punktów, 10 zbiórek, 3 przechwyty, 3 bloki), Bayless (18 punktów, 6 zbiórek, 6 asyst) i Embiid (12 punktów, 11 zbiórek, 3 bloki – ale również 7 strat).