Sixers inwestują w drugi klub D-League

Philadelphia 76ers ogłosiła właśnie, że od sezonu 2018/19 będzie posiadać drugi klub w NBDL, który najprawdopodobniej przyjmie nazwę Pennsylvania 98ers.  Do Sixers należy już Delware 87ers, ale istnieje potrzeba jeszcze większego zaplecza w D-League w związku z ogromną ilością posiadanych praw do drugorundowych wyborów w draftach. W tym roku Sixers będą wybierali w drugiej rundzie cztery razy (plus miejmy nadzieję dwa razy w pierwszej), a do 2021 roku drugorundowych wyborów uzbierali już 12.

„Tego lata zamierzamy być jedną z aktywniejszych drużyn na rynku transferowym, istnieje więc realna szansa nawet na podwojenie ilości naszych wyborów w drugich rundach nadchodzących draftów” – zdradził Bryan Colangelo. „Część z tych zawodników zostanie wymieniona lub będzie najpierw próbować swoich sił za granicą. Nie da się jednak zagospodarować miejsca w 76ers dla wszystkich pozostałych, a nie chcemy, żeby choćby jeden talent został zmarnowany” – dodał Brett Brown.

Pomysł rozszerzenia NBDL już poparł Adam Silver. Komisarz NBA stara się teraz przeforsować swój własny pomysł, żeby stanowisko trenera 98ers otrzymała kobieta. Mówi się o Becky Hammon, asystentce trenera Gregga Popovicha, a więc starego dobrego znajomego Bretta Browna z czasów San Antonio Spurs.

Wkrótce możemy spodziewać się oficjalnej konferencji prasowej w tej sprawie oraz więcej szczegółów, w tym logo i barw Pennsylvanii 98ers.

2 myśli na temat “Sixers inwestują w drugi klub D-League

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *