Philly

Philadelphia 76ers wystosowała do odpowiednich władz w New Jersey oficjalną prośbę o pozwolenie na budowę nowego centrum treningowego oraz kompleksu biur przeznaczonych dla zarządu zespołu. Chodzi oczywiście o otrzymanie korzystnych ulg podatkowych.

Centrum ma leżeć w Camden Waterfront, niecałe 7 mil od hali Wells Fargo Center, po drugiej stronie rzeki Delware (stąd wcześniejsze protesty Philadelphii). Burmistrz Nutter powiedział, że miasto Philadelphia przedstawiło klubowi bardzo korzystne oferty, ale to było za mało, bo “miasto New Jersey właściwie rzucało w Sixers pieniędzmi”, prawdopodobnie licząc na efekt domina z innymi inwestycjami kolejnych firm. W New Jersey ćwiczą już hokeiści Philadelphia Flyers.

Koszt budowy nie jest znany, mówi się o około 50 milionach dolarów (wtedy drugie tyle zespół chce zaoszczędzić na ulgach podatkowych). Co więcej, cały kompleks ma leżeć na obszarze 30 tysięcy metrów kwadratowych, to dwa razy tyle, ile średnio mają podobne obiekty pozostałych drużyn w NBA.

Obiekt ma być gotowy w 2016 roku. Latem 2015 roku Sixers planują być bardzo aktywni na rynku wolnych agentów i fakt budowy tak nowoczesnego centrum treningowego ma im pomóc porzyciągnąć najlepszych zawodników. Od 1999 roku filadelfijczycy trenują i dbaja o rozwój swoich graczy w obiektach udostępnionych dzięki uprzejmości “Philadelphia College of Osteopathic Medicine”, najgorszym tego typu miejscu w całej NBA.