Sixers ruszyli z centrum treningowym!

Philadelphia 76ers wystosowała do odpowiednich władz w New Jersey oficjalną prośbę o pozwolenie na budowę nowego centrum treningowego oraz kompleksu biur przeznaczonych dla zarządu zespołu. Chodzi oczywiście o otrzymanie korzystnych ulg podatkowych.

Centrum ma leżeć w Camden Waterfront, niecałe 7 mil od hali Wells Fargo Center, po drugiej stronie rzeki Delware (stąd wcześniejsze protesty Philadelphii). Burmistrz Nutter powiedział, że miasto Philadelphia przedstawiło klubowi bardzo korzystne oferty, ale to było za mało, bo „miasto New Jersey właściwie rzucało w Sixers pieniędzmi”, prawdopodobnie licząc na efekt domina z innymi inwestycjami kolejnych firm. W New Jersey ćwiczą już hokeiści Philadelphia Flyers.

Koszt budowy nie jest znany, mówi się o około 50 milionach dolarów (wtedy drugie tyle zespół chce zaoszczędzić na ulgach podatkowych). Co więcej, cały kompleks ma leżeć na obszarze 30 tysięcy metrów kwadratowych, to dwa razy tyle, ile średnio mają podobne obiekty pozostałych drużyn w NBA.

Obiekt ma być gotowy w 2016 roku. Latem 2015 roku Sixers planują być bardzo aktywni na rynku wolnych agentów i fakt budowy tak nowoczesnego centrum treningowego ma im pomóc porzyciągnąć najlepszych zawodników. Od 1999 roku filadelfijczycy trenują i dbaja o rozwój swoich graczy w obiektach udostępnionych dzięki uprzejmości „Philadelphia College of Osteopathic Medicine”, najgorszym tego typu miejscu w całej NBA.

8 myśli na temat “Sixers ruszyli z centrum treningowym!

 • 7 czerwca 2014 o 20:51
  Permalink

  Fajnie, że wreszcie będzie gdzie trenować, ale mnie niepokoją te związki z Jersey. Harris jest właścicielem NJ Devils, teraz robią centrum treningowe w NJ, do tego niedawno NJ straciło zespół w NBA… To wygląda jak przygotowywanie gruntu pod przeniesienie Sixers.

  Odpowiedz
 • 9 czerwca 2014 o 09:23
  Permalink

  NIestety, ale muszę się zgodzić z Wiltem… to wszystko ciut smierdzi próbami przenosin do NJ

  Odpowiedz
 • 9 czerwca 2014 o 09:50
  Permalink

  A ja bym nie przesadzał w tych przypuszczeniach. Harris jest przede wszystkim biznesmenem, a że dostał zdecydowanie lepszą ofertę z NJ, w sprawie budowy centrum treningowego, to wybrał tę ofertę.

  Odpowiedz
  • 9 czerwca 2014 o 13:28
   Permalink

   Zgadzam się, że jest przede wszystkim biznesmenem. Myśli o zyskach i opłacalności w pierwszej kolejności. A czy przenosiny Sixers do NJ nie byłyby dla niego opłacalną opcją? Ma już klub hokejowy w NJ. To jeszcze bliżej Nowego Jorku, a im bliżej, tym większa kasa od sponsorów, zainteresowanie mediów. Obym się mylił, ale jestem coraz bardziej zaniepokojony tymi związkami z Jersey.

   Odpowiedz
   • 10 czerwca 2014 o 07:49
    Permalink

    Spokojnie, Filadelphia to też jest wielki i wpływowy ośrodek, nie dadzą tak szybko sobie odebrać 76ers…
    Ale zgadzam się, ktoś może widzieć to, ze za 5 lat Sixers będą maszynką do zarabiania pieniędzy marketingowo…

    Odpowiedz
    • 10 czerwca 2014 o 10:36
     Permalink

     To 6. metropolia w USA. Problem w tym, że NJ zalicza się do niekwestionowanego nr 1 w tym rankingu…

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *