Trenerski rekord Bretta Browna

Brett Brown zajmuje stanowisko głównego trenera Sixers od 2013 roku. Wcześniej był zatrudniony jako asystent Grega Popovicha w San Antonio Spurs. W dwóch ostatnich sezonach dwukrotnie dochodził do półfinałów konferencji przegrywając kolejno z Boston Celtics i Toronto Raptors. Nadchodzący sezon będzie dla Bretta Browna szczególnie istotnym pod względem zbliżającego się rekordu spotkań w Sixers jako główny trener.

Dokładnie 30 października podczas meczu z Minnesota Timberwolves Brown zostanie drugim najdłużej zatrudnionym trenerem Sixers w historii tej organizacji. Będzie to jego 496 mecz w Filadelfii. Tylko Billy Cunningham, który trenował Sixers przez 640 spotkań i wygrał ostatni tytuł mistrzowski dla organizacji w latach 1982-83, bedzie przed nim. Natomiast trzecim trenerem co do ilości spotkań będzie wtedy Al Cervi z 495 meczami jako główny trener. Prowadził on prekursorów Sixers, Syracuse Nationals, w latach 1949-56. Tym czasem trener Brown, którego obecny rekord z Sixers wynosi 178-314, przyznaje, że nie wiedział, czy do tego dojdzie.

Zawsze zastanawiasz się czy tak się stanie. Jestem dumny z tego co zrobiliśmy. Przychodzisz do nowego zespołu, traktujesz dobrze chłopaków, mówisz im prawdę, a oni się odwdzięczają ciężką pracą.

Trenerze – czekamy na mecz, w którym zapiszesz się głębiej w historii organizacji!

Jedna myśl na temat “Trenerski rekord Bretta Browna

  • 23 października 2019 o 08:44
    Permalink

    Dla niego to rowniez kluczowy sezon, albo Sixers beda dominowac albo po sezonie trzeba pomyslec nad zmiana trenera, lepszego skladu juz miec nie bedzie :)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *