Ben Simmons & Joel Embiid

Dario Sarić, Joel Embiid i Ben Simmons zostali wybrani do Team World na zbliżający się mecz Mtn Dew Kickstart Rising Stars odbywający się w trakcie All-Star Weekend. Dla Chorwata będzie to drugi występ w karierze w Meczu Wschodzących Gwiazd, natomiast Kameruńczyk (w zeszłym roku wykluczony przez kontuzję) i Australijczyk dostąpią tego zaszczytu po raz pierwszy.

– Miałem nadzieję, że Ben wystąpi ze mną w Meczu Gwiazd, jednak tak się nie stanie. Ale mieć ich [Saricia i Simmonsa] tam [podczas Meczu Wschodzących Gwiazd] jest również czymś bardzo dobrym – powiedział Joel Embiid.

Mtn Dew Kickstart Rising Stars odbędzie się w piątek szesnastego lutego w STAPLES Center w Los Angeles. W meczu wystąpią najlepsi debiutanci oraz drugoroczniacy NBA, którzy zostali podzieleni na dwie drużyny: USA vs Reszta Świata. Mecz w obecnej formie zostanie rozegrany dopiero po raz czwarty. Najwięcej reprezentantów w Rising Stars mają Sixers i Lakers – obydwie drużyny reprezentować będzie po 3 graczy.

– Móc reprezentować Resztę Świata, móc reprezentować mój kraj, mieć flagę mojego kraju na koszulce… To wiele dla mnie znaczy. Może nie przyciągnę turystów do Chorwacji, ale w jakiś sposób mogę reprezentować swój piękny, mały kraj –  skomentował Dario Sarić.

Team USA: Lonzo Ball, Brandon Ingram, Kyle Kuzma, Jaylen Brown, Jayson Tatum, Donovan Mitchell, Kris Dunn, Malcolm Brogdon, Dennis Smith Jr, John Collins.

Team World: Joel Embiid, Dario Saric, Ben Simmons, Bogdan Bogdanovic, Buddy Hield, Dillon Brooks, Lauri Markkanen, Jamal Murray, Frank Ntilikina, Domantas Sabonis.
Kto wygra? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!