Plotki

Ciężko jest być redaktorem serwisu o NBA latem, bo nawet jeśli chce się pisać, to nie ma co. Jeśli już coś dochodzi zza oceanu, to tylko mało wiarygodne plotki, gdybania albo spekulacje dziennikarzy amerykańskich, którzy podczas sezonu ogórkowego mają ten sam problem i piszą co popadnie. Nie tyczy się to oczywiście dziennikarzy w San Antonio i Miami, bo ci zdecydowanie mają tematy dzięki naprawdę ciekawemu finałowi, jaki oglądamy. Ja kibicuję Spurs.

Wracajac do Philadelphii – ostatnio pisano o nowych zawodnikach, którym Sixers przyglądają się przed draftem (Khalif Wyatt, Isaiah Canaan, Tim Hardaway Jr, Mason Plumlee…). Jeśli nie interesujesz się NCAA, to nazwisk tych prawdopodobnie nie znasz. To, co można zauwazyć, to że w polu zainteresowania są najczęściej obrońcy, jak być powinno.

Z kolei o przyszłym trenerze Sixers dalej nic nie wiadomo. Raz bardzo poważnym kandydatem jest Larry Brown, za chwilę okazuje się, że Sixers nawet z nim nie rozmawiali. Na celowniku ma być też George Karl, który stracił pracę w Denver, mimo tytułu Trenera Roku (play-offs sa jednak ważniejsze, a z tych Nuggets odpadali stale w pierwszej rundzie), ale zanim media podjęły temat to z klubu wyciekły informacje, że Sixers nie będą raczej nim zainteresowani. Za to rozważaja Melvina Hunta, czyli asystenta Karla (sic!). Tak czy inaczej – nikt się nie śpieszy…

Ciekawostki na koniec – Maurice Cheeks który nie sprawdził się w Philadelphii, został szkoleniowcem Detroit Pistons. A Tony DiLeo rozmawia z Nuggets na temat objęcia stanowiska generalnego menedżera. DiLeo pracuje w Philadelphii już 23 lata.