Wywiad z Thadem Youngiem

Oto fagmenty wywiadu, jaki „Philadunkia” przeprowadziła z Thaddeusem Youngiem, który – jakby komuś umknęło – jest obecnie najdłużej grającym w Sixers zawodnikiem z bieżącego składu.

Reakcja Younga na transfer Andrew Bynuma? „(…) Po prostu pomyślałem WOW! Byłem bardzo szczęsliwy i podekscytowany, ale jednocześnie rozdarty i złamało mi to serce. Grasz z pewnymi ludźmi kawał czasu i nagle ich nie ma, ot tak. Byliśmy jak bracia, ale teraz oni grają gdzie indziej. Od mojego pierwszego dnia byłem w składzie z Dre, Lou i innymi. Widzenie jak odchodzą było szaleństwem. Ale rozumiem, że to biznes, a życie trwa dalej” (…) „Byłem z nimi bardzo blisko. Ja i Lou byliśmy kapitanami składu rezerwowego, Dre i EB byli kapitanami pierwszej piątki. Tym transferem jakby rozwalili czterech głównych jeźdźców (…)”.

 

Tak z kolei zawodnik wyjaśnia swój najlepszy sezon w karierze: „Myślę, że to wszystko kwestia wieku i dojrzewania. Trenerzy i nowy właściciel wszystko nam ułatwiali. W praktyce trener Collins częściej ćwiczył naszą całą grupą. Było też więcej odpoczynku. Dawał nam po kilka dni wolnego i kilka dni na przygotowanie. Myślę, że bylismy w zeszłym sezonie bardziej wypoczęci niż w jakimkolwiek z poprzednich. Był po naszej stronie, jeśli zastała potrzeba powrotu do domu i położenia nóg na kanapie”.

Całość wywiadu przeczytacie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *