Furkan Korkmaz

Wczoraj o godzinie 10:15 (w Philadelphii) Sixers wydali oficjalny komunikat. Jego treść nie była wielkim zaskoczeniem – Furkan Korkmaz został odesłany do Delaware 87ers. Był to spodziewany ruch, ponieważ młody Turek od początku sezonu nie wystąpił ani razu w meczu NBA.

Jednak niecałe cztery godziny później drużyna z Philly wydała kolejną notkę prasową, tym razem o… Oddelegowaniu Korkmaza do Sixers. Wait, what?

Sytuację bardzo szybko wyjaśniła na Twitterze Jessica Camerato. Okazało się, iż ruch ten był spowodowany dniem wolnym od treningu podopiecznych Bretta Browna. Korkmaz został więc odesłany do 87ers na jedeną sesję treningową, by później wrócić do ekipy Sixers, z którą pojedzie do Teksasu, gdzie Szóstki rozegrają mecze z Mavericks i Rockets.

Możemy jednak spodziewać się, że to nie ostatnia wycieczka Furkana do Delaware. Zespół ten dopiero kilka dni temu rozpoczął przygotowania do kolejnej kampanii – swój pierwszy mecz sezonu w G League rozegrają trzeciego listopada. Bardzo możliwe, że dwudziestolatek zacznie wtedy regularnie występować dla ekipy 87ers.