Co się dzieje z Dario Saricem?

Dario Saric rozpoczął sezon jako drugi najlepszy zawodnik w składzie, oczywiście po Joelu Embiidzie. Niestety w ostatnich spotkaniach Chorwat schował się gdzieś pomiędzy innymi zawodnikami Sixers i jest coraz mniej widoczny. Jak na debiutanta przystało, a zwłaszcza debiutanta z Europy, Saric będzie potrzebował jeszcze sporo czasu, żeby wdrożyć się w grę w NBA. Jak każdy podczas pierwszego roku gry, będzie miał swoje wzloty i upadki. Niestety łatwo też zauważyć, że poziom gry Sarica spadł gwałtownie wraz z przesunięciem go na ławkę rezerwowych:

Starter: 9.7 ppg (38% skuteczności, w tym 46% za trzy), 6.0 rpg, 1.8 apg w 27 minut gry /10 gier
Rezerwowy: 8.4 ppg (34% skuteczności, w tym 31% za trzy), 4.9 rpg, 2.4 apg w 23 minuty gry /8 gier

Przy małej różnicy w czasie przebywania na parkiecie, średnia punktów i zbiórek trochę zmalała, ale co ciekawe – ostro w dół poleciała skuteczność z gry. Kwestia psychologiczna? Saric wprawdzie o wiele lepiej asystuje, ale popełnia właściwie tyle samo strat (2.0 do 2.1 na korzyść wyjściowej piątki) i… więcej fauluje (1.8 do 2.4 na korzyść wyjściowej piątki).

Trudno polemizować z faktem, że zastępujący go w wyjściowej piątce Ersan Ilyasova bardzo przydaje się drużynie, jednak Saric wcześniej czy później musi zająć jego miejsce, bo to on ma być jednym z zawodników, którzy będą przyszłością Philadelphii.

6 komentarzy

 1. Glowinski pisze:

  Co z Noelem, nie zagra w żadnym meczu ?

  • sixersfan pisze:

   noel odesłany do d-league. Cos mi się wydaje, że zostanie tam do transferu. Szkoda bo miałem cichą nadzieję na to, że uda się go sparować z Embiidem. W tej sytuacji nie widzę wyjścia jak to, że Okafor prędzej czy później też poleci.

   • sznida pisze:

    Może i zostanie tam do transferu, ale ja bym nadal nie robił z tego tragedii. W D-League obciążenia są mniejsze niż w NBA i zawodnik ma łatwiej wejść w grę po kontuzji. to nie pierwszy i nie ostatni przypadek kiedy wysyła się zawodnika do NBDL na koniec rehabilitacji

 2. sixersfan pisze:

  Problem z Saricem jest takiej natury, że brakuje mu warunków aby bronić silnych skrzydłowych drużyn przeciwnych i brakuje mu szybkości, żeby bronić niskich skrzydłowych. Co do jego ofensywy to również chcąc być skuteczniejszym musi złapać siły fizycznej. Na Europe może i wystarczało, ale realia w NBA sa inne. Jak złapie pare kilo masy i zacznie grać bardziej fizycznie to będzie znaczny progres. Niestety jest to zawodnik o dużych ograniczeniach motorycznych – mam tu na myśli szybkość. Dobrze, że w sixers znalazł się Ersan bo od niego może się wiele nauczyć. Gra Ilyiasowy jest efektywna bo bazuje na atutach czyli na rzucie ( ktory Saric tez posiada), na fizyczności ( tutaj wyzwanie przez Saricem, aby to poprawić) i na koszykarskim IQ ( Saric to posiada bez 2 zdań). Nie ma co liczyć, że będzie on zawodnikiem na miarę gwiazdy, ale ma papiery na to, żeby być bardzo dobrym graczem, który wnosi do gry wiele pożytecznych elementów.

 3. sznida pisze:

  Jakże emocjonujące spotkanie dzisiaj było 8)

 4. Julius pisze:

  Ilyasova to gość z podobną specyfiką do Saricia – z lepszym rzutem, gorszym podaniem. Tyle że juz ograny – przejął jego minuty, Dario uderzył trochę w rookie wall i tyle. Będzie dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *