20lat-b

Kiedy dokładnie 20 lat temu stworzyłem tą stronę, przez myśl mi nie przeszło, że po 20 sezonach będzie ona wciąż funkcjonować. Ale tak się stało i teraz z wielką dumą i satysfakcją mogę napisać, że przez dwie dekady informowaliśmy Was na bieżąco i bez przerw o wszystkim, co dotyczy naszej ukochanej Philadelphii 76ers.

Sixers.pl to dzisiaj najstarsza niezależna polska strona poświęcona tematyce NBA. To mój osobisty sukces, który jednak nie byłby możliwy bez ciągłego wkładu wszystkich redaktorów, byłych i obecnych. Ten serwis nigdy nie przyniósł żadnego dochodu (bo nigdy nie miał takiego celu) ale doświadczenie tu zdobyte, poznani ludzie, możliwość nauki pisania, szlifowania języka angielskiego, rozwoju osobistego, obróbki graficznej i wideo, technicznego tworzenia stron i kilku innych rzeczy jest dla mnie znacznie cenniejsza.
 

Kliknij na banner, żeby przejść do działu z atrakcjami na 20-lecie strony: naszą historią w 20 zdjęciach, urodzinowymi t-shirtami do kupienia, statystykami i kodem rabatowym na zakupy koszykarskie.
 
Dwie dekady prowadzenia strony to również ogrom czasu, poświęcenia i wyrzeczeń. Kiedyś trzeba iść w innym kierunku, poświęcić się czemuś nowemu, oderwać od monitora, skupić na rzeczach najważniejszych w życiu. Piszę to z ciężkim sercem i pełen szczerego smutku, ale latem, już po zakończeniu sezonu 2020/21, serwis Sixers.pl zakończy swoją działalność.

Z wielu powodów nie będę już w stanie prowadzić tej witryny. Po dyskusjach z redakcją stwierdziłem, że lepiej poprzestać na 20 latach na wysokim poziomie, niż pozostawić stronę na siłę, coraz rzadziej aktualizowaną, z coraz krótszymi tekstami, pisanymi w pośpiechu albo bez pasji. Postanowiłem poinformować Was o tym z dużym wyprzedzeniem, korzystając z dzisiejszej pięknej rocznicy, zamiast zaskoczyć latem niespodziewanym pożegnalnym postem.

Sixers.pl pozostanie online, będziecie mieli dostęp do archiwalnych tekstów i komentarzy. Nie wiem jeszcze jak to wszystko będzie wyglądać. Chciałbym jednak, żeby zainteresowani czytelnicy mieli w dalszym ciągu możliwość prowadzenia tutaj że sobą dyskusji. Stworzyliśmy największą w Polsce społeczność kibiców 76ers i tak naprawdę bardziej mi szkoda zaprzepaścić to, niż zamknąć samą stronę. Rozważamy różne fora, chaty, shout boxy, prywatną grupę na Facebooku… Ale stwierdziliśmy, że to do Was powinien należeć głos. Czekamy na wszelkie pomysły i propozycje, tu i teraz, lub później w prywatnych wiadomościach.

Na koniec tradycyjnie chciałbym podziękować za nieustanne wsparcie, odwiedziny i kibicowanie Sixers. Przy tej okazji wymienię poniżej wszystkich naszych redaktorów, którzy w ciągu 20 lat sprawili, że to wszystko było możliwe. Ogromne dzięki dla was wszystkich!

Mateusz Filipiak, Jakub Kędzierski, Wojtek Handwerker, Maciej Gąd, Maciej Jakubowski, Damian Dziedzic (Mess), Adrian Manikowski, Paweł Banachowicz (hotspurfc), Maciek Miąsko (iCivre), Grzegorz Przybysz (gkp), Leszek Kwaśniowski, Krzysztof Dziadek, Michał Stencel, Paweł Mierczak (ra_d), Jimmy Kampa (Jmy), Bartosz Ziarkowski, Arkadiusz Olszewski, Tadek Zwierzyński (ZvierZ), Dominik Piechno (Zozo.Allen), josephnba, Kraszka i Tomek Klimowicz.