Andre Iguodala

Stało się… po latach plotek i spekulacji Philadelphia 76ers sprzedała wreszcie (?) Andre Iguodalę. W zamian klasowy center, którego w Sixers nie było od lat – Andrew Bynum. Transfer jest już potwierdzony i zostanie oficjalnie ogłoszony na konferencji prasowej dzisiaj po południu polskiego czasu.

Szczegóły są dosyć zagmatwane, bo to część wymiany, w której wzięły udział aż cztery drużyny. Sixers otrzymają Andrew Bynuma z Lakers i Jasona Richardsona z Magic, w zamian oddają Andre Iguodalę, Nikolę Vucevica i zastrzeżony wybór pierwszej rundy draftu do Nuggets oraz debiutanta Maurice Harklessa do Magic. Dwight Howard powędruje z Magic do Lakers, a Arron Afallo i Al Harrington z Nuggets do Magic. Ci ostatni dostaną jeszcze zastrzeżony wybór pierwszej rundy draftu od Nuggets.

24-letni Andrew Bynum rozegrał świetny ubiegłoroczny sezon, zdobywając 18.7 ppg, 11.8 rpg i 1.9 bpg ze skutecznością 55.8%. Co ważniejsze, opuścił tylko sześć spotkań z powodu kontuzji, które we wczesniejszych sezonach uniemożliwiły mu grę aż 130 razy (głównie kolana). Gorsza wiadomośc jest taka, że w przyszły sezon, w którym zarobi 16 milionów dolarów, będzie jego ostatnim zakontraktowanym, więc za rok Bynum może nam powiedzieć “do widzenia”. Władze klubu jednak twierdzą, że zdecydowały się zaryzykować i zobaczyć jak wszysko potoczy się w nadchodzących rozgrywkach (zawsze można go kusić nową umową na 3 lata jeszcze podczas sezonu!).

Jason Richardson w zeszłym sezonie zdobywał 11.4 ppg i 3.8 rpg z 37% skutecznością rzutów za trzy punkty (ale tylko 2% więcej za dwa).