Brett Brown

Nowy sezon, nowa drużyna – stare problemy? Brett Brown wypowiedział się na temat wciąż aktualnego kłopotu drużyny ze stratami, w których Sixers przewodzą całej NBA:

Mówię to moim zawodnikom: dopóki nie naprawimy tego [problemu ze stratami, przyp. red.] mieszkamy w domu zbudowanym na piasku. Musimy znaleźć w sobie dyscyplinę i drogę, by lepiej nad tym panować. Bo straty w pierwszej kwarcie, część z nich to po prostu część gry, ale wiele z nich to po prostu beztroska. Nie możemy się oszukiwać – to jest problemem. To jest problemem. I musimy się za to wziąć. Jestem trenerem i to ja muszę znaleźć sposób na naprawę tego. Musi być pewien poziom odpowiedzialności wśród zawodników. I tyle. To nie jest coś, co lekceważymy. Nie ignorujemy tego. Koniec z czasami, gdy patrzyliśmy na to, że mamy do czynienia z młodymi graczami i próbowaliśmy to usprawiedliwiać. Nie możemy już tego robić. Musimy się w tym poprawić. I gracze o tym wiedzą. Rozumieją to. Ale musimy to naprawić.

Trzeba pamiętać również o pozytywach, a tym z pewnością od początku sezonu jest forma Furkana Korkmaza, któremu Brown nie szczędzi pochwał:

Poziom pewności siebie Furkana jest na najwyższym jak dotąd poziomie i taki powinien on być, jednak to jego defensywa cieszy mnie najbardziej.