Philly

W corocznej ankiecie menedżerowie wszystkich drużyn NBA ocenili off-season i szanse poszczególnych drużyn w nadchodzących rozgrywkach. Jest to szczególnie interesujące dla nas, ponieważ zespół z Philadelphii przewija się w wynikach wyjątkowo często.

Zaczniemy skromnie – w pytaniu o to, który ruch minionego lata jest najfajniejszy, zwyciężyło bezapelacyjnie pozyskanie Leonarda i George’a przez Clippers. Ale jeszcze trzy drużyny otrzymały po dwa głosy; Jazz, Pelicans i Sixers (za pozyskanie Horforda i Richardsona).

Pozyskanie Ala Horforda przez Sixers zwyciężyło w kategorii największego zaskoczenia, a na drugim miejscu z tą samą ilością punktów znalazł się Russell w Warriors. Za nim Pelicans kradnący nam Redicka.

W typowaniu najlepszych zespołów obu konferencji, na Wschodzie wygrali Bucks (12 głosów) przed Sixers (8 głosów), a na Zachodzie wytypowano Clippers (16 głosów) przed Nuggets (2 głosy). Największe szanse na tytuł mistrzowski otrzymali kolejno Clippers (13 głosów), Bucks (2 głosy) i Sixers (2 głosy).

Pełne wyniki TUTAJ.