Czy Philadelphia spróbuje ściągnąć Dario Sarica?

Wybrany w zeszłorocznym drafcie Dario Saric oficjalnie dołączy do Philadelphii 76ers w sezonie 2016/17, ale już od roku nieustannie powracają plotki o tym, że Sixers mogą chcieć negocjować wykupienie jego kontraktu wcześniej. Tym razem plotki wydają się na tyle ciekawe, że warto je odnotować.

David Pick z „Pro Basketball” twierdzi, że Sixers właśnie skontaktowali się w tej sprawie z tureckim Anadolu Efes. Nieważne, czy Efes się zgodzi (co jest mało prawdopodobne, ze względu na świetną grę Sarica), ważne natomiast, że Sixers w ogóle się na to zdecydowali. Jeśli plotki są prawdziwe, oznacza to, że Sam Hinkie może nieoczekiwanie chcieć przyśpieszyć proces przebudowy, co także powinno zwiastować wybór rozgrywającego w tegorocznym drafcie.

Przepisy mówią o tym, że Sixers w tej chwili mogą zapłacić tylko 625 tysięcy dolarów. Ale wiele źródeł twierdzi, że NBA nie nadzoruje negocjacji z europejskimi zespołami. Sixers mogą więc nielegalnie zapłacić o wiele więcej, a liga nigdy się nawet o tym nie dowie. Inne źródła mówią, że Sixers w połączeniu z samym Saricem mogą maksymalnie i legalnie zapłacić nieco ponad 2 miliony dolarów, biorąc część z debiutanckiego kontraktu koszykarza. Tyle prawdopodobnie zażądają Turcy. Ciekawe tylko, czy Saric zgodzi się już teraz wyłożyć na to swoją część?

3 myśli na temat “Czy Philadelphia spróbuje ściągnąć Dario Sarica?

 • 12 czerwca 2015 o 22:25
  Permalink

  ktoś wie czemu Russell zrezygnowal z work-outu u nas?

  Odpowiedz
 • 12 czerwca 2015 o 22:48
  Permalink

  Bo nie chce u nas grac? A tak powaznie, to chyba jakis nowy trend wsrod akademikow, chyba nie chca okazywac niepotrzebnie slabosci, ktore moga wyjsc na pre workoutach. Tak czy siak, slaby PR Russela.

  Odpowiedz
 • 13 czerwca 2015 o 08:22
  Permalink

  A dziś, że ponoć chory i ma się umówić na inny termin. We’ll see

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *