Dario Saric

Wybrany w zeszłorocznym drafcie Dario Saric oficjalnie dołączy do Philadelphii 76ers w sezonie 2016/17, ale już od roku nieustannie powracają plotki o tym, że Sixers mogą chcieć negocjować wykupienie jego kontraktu wcześniej. Tym razem plotki wydają się na tyle ciekawe, że warto je odnotować.

David Pick z “Pro Basketball” twierdzi, że Sixers właśnie skontaktowali się w tej sprawie z tureckim Anadolu Efes. Nieważne, czy Efes się zgodzi (co jest mało prawdopodobne, ze względu na świetną grę Sarica), ważne natomiast, że Sixers w ogóle się na to zdecydowali. Jeśli plotki są prawdziwe, oznacza to, że Sam Hinkie może nieoczekiwanie chcieć przyśpieszyć proces przebudowy, co także powinno zwiastować wybór rozgrywającego w tegorocznym drafcie.

Przepisy mówią o tym, że Sixers w tej chwili mogą zapłacić tylko 625 tysięcy dolarów. Ale wiele źródeł twierdzi, że NBA nie nadzoruje negocjacji z europejskimi zespołami. Sixers mogą więc nielegalnie zapłacić o wiele więcej, a liga nigdy się nawet o tym nie dowie. Inne źródła mówią, że Sixers w połączeniu z samym Saricem mogą maksymalnie i legalnie zapłacić nieco ponad 2 miliony dolarów, biorąc część z debiutanckiego kontraktu koszykarza. Tyle prawdopodobnie zażądają Turcy. Ciekawe tylko, czy Saric zgodzi się już teraz wyłożyć na to swoją część?