Elton Brand podpisany przez Sixers

Philadelphia 76ers ogłosiła podpisanie kontraktu z wolnym agentem Eltonem Brandem. Skrzydłowy, który został wybrany w drafcie 1999 w numerem pierwszym przez Chicago Bulls, ogłosił co prawda zakończenie kariery w NBA 11 sierpnia zeszłego roku, jednak perspektywa pomocy odbudowującemu się zespołowi z Filadelfii najprawdopodobniej skusiła go do zawieszenia sportowej emerytury. A czy Brand faktycznie spędzi jakiekolwiek minuty na parkiecie – to się dopiero okaże.

Elton Brand w ciągu 16 sezonów w NBA zagrał w 1041 meczach zdobywając średnio 16 punktów, 9 zbiórek, 2 asysty i 2 bloki na mecz. 34685 minut spędzonych na parkiecie daje mu 70 miejsce w historii NBA. W zespole Philadelphii 76ers Brand spędził cztery sezony (2008-2012) notując średnie 13 punktów i 7 zbiórek na mecz.

Sam Brand przyznaje, że chciałby mieć pozytywny wpływ na drużynę a zwłaszcza na Jahlila Okafora, Nerlensa Neola i Joela Embiida. Najwięcej słów padło o tym pierwszym: „To dobry dzieciak z dobrym sercem.  Nie jest wcale inny od innych dwudziestolatków, których znacie, a już na pewno nie jest inny od swoich kolegów. Jeśli ludzie na ulicy mieliby smartfony z aparatami w czasach kiedy ja, Brad Miller czy Ron Artest byliśmy w wieku Jahlila, najprawdopodobniej wyrzuconoby nas z ligi.”

Nowy-stary gracz Sixers podkreśla też, że nie przychodzi do zespoły po to by „trzymać Jahlila ani kogokolwiek innego za rękę, bo to nie jest to czego oni teraz potrzebują. Wierzę w to, że moje doświadczenie i wiedza przyniosą korzyści jemu i reszcie moich młodych kolegów z zespołu.
Chodzi o porozumiewanie się z nimi jak z dorosłymi mężczyznami, o wspólny rozwój i, miejmy nadzieję, wygranie kilku meczów. O tym właśnie rozmawialiśmy z Samem Hinkiem kiedy zaproponował mi dołączenie do zespołu i właśnie to cieszy mnie najbardziej w tej całej sytuacji.”

Sixers, żeby zwolnić miejsce dla Branda, zwolnili Christiana Wooda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *