Embiid i Simmons wśród najlepszych w historii

Sezon zakończony, play-offs przed nami, a więc to najlepszy czas, aby skupić się na indywidualnych rekordach liderów Sixers. W tym polu nie zawodzą oczywiście Joel Embiid oraz Ben Simmons. Ale także zespół zrobił swoje…

Embiid zapisał się jako jeden z zaledwie siedmiu zawodników w historii ze średnimi sezonu powyżej 27 punktów, 13 zbiórek i 3 asyst. Pozostali to członkowie Galerii Sław: George Mikan, Bob Pettit, Elgin Baylor, Wilt Chamberlain, Kareem Abdul-Jabbar i ostatnim razem Shaquille O’Neal.

Simmons zdobywał w minionym sezonie 16.9 ppg, 8.8 rpg i 7.7apg – wcześniej tak wszechtronnymi statystykami mogło się poszczycić tylko pięciu zawodników w historii: Russell Westbrook (3 razy), Fat Lever (2 razy), Magic Johnson, Wilt Chamberlain (2 razy) oraz Oscar Robertson (5 razy).

Przed kilkoma dniami znalazłem informację  że Sixers są jedynym zespołem w historii NBA, którego aż pięciu zawodników zdobywa średnio 17 lub więcej punktów w meczu. W ostatnich meczach sezonu średnia Bena Simmonsa spadła do 16.9 ppg, ale prawdopodobnie nie zmienia to rekordu, poza brakiem okrągłej liczby.

Na koniec inna statystyka dotycząca całego zespołu – wygrywając 52 mecze w poprzednim i 51 w tym sezonie, Sixers przekroczyli pięćdziesiątkę dwa razy z rzędu po raz pierwszy od ponad 30 lat. Ostatnio taką serię mieli w latach 1979-86.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *