Obóz przygotowawczy: raport medyczny

Zawodnicy Philadephii właśnie rozpoczynają swój obóz przygotowawczy przed sezonem 17/18. Trener Brown będzie miał do swojej dyspozycji dwóch nowych zawodników, z którymi to klub przed kilkoma dniami podpisał umowy. Jednak uwaga wszystkich skupiona jest przede wszystkim na graczach którzy mają być filarami drużyny a więc Joelu Embidzie, i Benie Simmonsie.

Ten pierwszy jak wiemy boryka się z kontuzją od zimy tego roku. Działacze klubu informują, że podczas obozu zawodnik ma trenować na boisku, ale nie będzie brał udziału w grach. Ma się ograniczyć jedynie do zajęć indywidualnych. Mimo to trenerzy liczą, iż będzie on zdolny do wystąpienia już na otwarcie sezonu.

Ben Simmons jest w 100% zdrowy i gotowy na treningi z drużyną, co jest zdecydowanie miłą informacją, mimo iż zawodnik trenował indywidualnie już od ponad miesiąca, więc nie powinno to być dla nikogo niespodzianką. Niedawno trener Brown mówił o tym, że Ben jest nadal wyznaczony do roli rozgrywającego w ataku, natomiast w obronie jego pozycje będą się często zmieniać.

Timothe Luwawu-Cabarrot miał powrócić do gry w połowie lata na Eurobasket, jednak wciąż odczuwa dyskomfort w kolanie, dlatego też lekarze maja przez cały obóz monitorować jego stan.

Ostatnim z zawodników Szóstek, który miał ma problemy zdrowotne jest Jahlil Okafor. Zawodnik wybrany z numerem trzecim draftu, przez problemy z kolanem został ograniczony do gier trzech na trzech. Możliwe jednak, że już podczas zgrupowania będzie on pracował na pełnych obrotach. Więcej na temat sytuacji Okafora możecie przeczytać tutaj.

5 myśli na temat “Obóz przygotowawczy: raport medyczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *