Sixers podpisali trzech nowych graczy

Drużyna Sixers oficjalnie podpisała kontrakt z Emeką Okafor’em. Weteran parkietów NBA, wraz z wcześniej podpisanymi – Jacobem Pullen’em i Krisem Humphries’em, dopełni składu Szóstek na zbliżające się rozgrywki przedsezonowe.

Emeka Okafor to drugi numer Draftu 2004. W swoim prime center regularnie notował statystyki na poziomie double-double. Weteran grał wcześniej dla Charlotte Bobcats czy New Orleans Hornets, a swój ostatni sezon (2012-13) spędził w drużynie Wizards (9.7 ppg oraz 8.8 rpg), skąd został wytransferowany do Phoenix Suns. Nie zadebiutował jednak w drużynie Słońc z powodu przepukliny dyskowej. Po 4 sezonach nieobecności daleki kuzyn Jahlila Okafora podejmie próbę powrotu na parkiety najlepszej ligi świata.

Kris Humphries to rozciągający grę silny skrzydłowy, który w ostatnim sezonie notował dla Wizards 4.6 ppg i 3.7 rpg w średnio 12.3 minuty spędzane na parkiecie. Trzydziestodwulatek został wybrany w tym samym drafcie, co prawie 35-letni Okafor. Sixers są dla Krisa już dziewiątym (!) klubem w karierze.

Jacob Pullen natomiast nigdy nie występował na parkietach NBA. 27-letni rozgrywający został pominięty w Drafcie w 2011 roku i od tego czasu grał m.in. w Izraelu, Hiszpanii czy Rosji. Dla Pullena nie będzie to pierwsza przygoda z Sixers – w 2012 roku grał dla naszej ekipy w Lidze Letniej w Orlando.

Okafor i Humphries zostali z pewnością sprowadzeni, by wspomóc swym doświadczeniem w przygotowaniach do sezonu młodych podkoszowych Philadelphii. Jacob Pullen natomiast, tak samo jak James Blackmon Jr, będzie się starać o drugi two-way contract w ekipie Sixers. Przypomnijmy, iż graczem który już podpisał taką umowę, jest James Michael McAdoo.

Jedna myśl na temat “Sixers podpisali trzech nowych graczy

  • 27 września 2017 o 20:50
    Permalink

    no zapowiada sie męga ciekawie :D zeby tylko kontuzje nie pokrzyżowały bo ciekawa paczka

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *