Daryl Morey

Dzisiaj od rana karuzela transferowa chodzi na najwyższych obrotach, a Sixers właśnie na nią wskoczyli. Daryl Morey pozyskał w trójstronnej wymianie rozgrywającego George’a Hilla oraz niskiego skrzydłowego Iggy’ego Brazdeikisa z Oklahoma City Thunder. W zamian oddał Tony’ego Bradley’a i drugorundowe wybory draftu 2025 i 2026 roku do Thunder oraz Terrance Fergusona, Vincena Poiriera i drugorundowy wybór tegorocznego draftu do Knicks. Nowojorczycy oddali z kolei Austina Riversa do Thunder.

Tym samym nie dojdzie już do transferu Kyle’a Lowry’ego do Philadelphii, a nagrodą pocieszenia jest właśnie Hill, który będzie solidnym zmiennikiem Bena Simmonsa. Pozostaje kwestia dziury pod koszem, bo teraz jedynym zmiennikiem Joela Embiida jest już tylko wiekowy Dwight Howard. Czy w takim razie czekają nas kolejne zmiany w składzie?

34-letni George Hill rozegrał w tym sezonie 14 spotkań, w których zdobywał 11.8 ppg, 2.1 rpg i 3.1 apg na skuteczności aż 62% za dwa i 38% za trzy, w obu przypadkach przy nieco ponad 4 próbach. Wcześniej grał w Pacers, Spurs, Bucks, Jazz, Kings i Cavs.

23-letni Tony Bradley został pozyskany w listopadzie zeszłego roku z Detroit Pistons za Zhaire Smitha, który obecnie jest poza NBA. Dla Sixers w 20 meczach zdobywał 5.5 ppg i 5.2 rpg. Jest też świeżo po rozegraniu najlepszego meczu w karierze (18 punktów, 11 zbiórek, 2 bloki) przeciwko Warriors.

Trudno coś powiedzieć o 22-letnim Litwinie Ignasie Brazdeikisie poza tym, że jest “mięsem transferowym”. Podczas 2-letniej kariery w NBA “Iggy” reprezentował Knicks w 13 spotkaniach, przebywając na parkiecie… równą godzinę.