Gerald Henderson z dwuletnim kontraktem

Sixers podpisali dzisiaj 2-letni, warty 18 milionów dolarów, kontrakt z rzucającym obrońcą – Geraldem Hendersonem. W zeszłym sezonie grał on w Portland Trail Blazers, wystąpił w 72 meczach, notując średnio 8,7 pkt i 2,9 zbiórki na mecz, rzucając ze skutecznością 44% z gry, w tym 35% za trzy punkty. Z ośmiu lat w lidze, najwięcej (6) spędził w Charlotte, gdzie w sezonie 2012/13 notował najwięcej w karierze – 15,5 pkt na mecz.

Fanów Sixers na pewno cieszy kolejne wzmocnienie na obwodzie – wydaje się, że jest to kolejny niezły ruch Colangelo. W ramach ciekawostek niech wybrzmią dwa fakty. Po pierwsze, tata Hendersona grał w Sixers w latach 1987-1989. Po drugie – każdy z trójki Rodriguez, Bayless i Henderson ma za sobą epizod w Trail Blazers.

9 myśli na temat “Gerald Henderson z dwuletnim kontraktem

 • 5 lipca 2016 o 17:33
  Permalink

  Ja osobiście jestem zaskoczony tym latem. Wzmocnienia są jak dla mnie odpowiednie dla klubu. Nie ma podpisywania beznadziejnie wysokich kontraktów z zawodnikami którzy i tak by u nas długo nie zostali. Za to wzmacniamy się na pozycjach które tego wymagają, dość tanimi zawodnikami, którzy ew. mogą w przyszłości być niezłym uzupełnieniem składu z ławki. Uważam, że już z obecnym składem możemy walczyć o 30 zwycięstw, a przecież zostaje nam jeszcze przynajmniej jeden gracz na wymianę, a widząc co robi Colangelo, raczej nie będzie wymiany za czapkę gruszek

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2016 o 17:48
  Permalink

  Wow… kolejny solidny grajek podpisany. Sądzę, że będzie naszym podstawowym SG. Colangelo robi na razie same bardzo mądre ruchy. Tak trzymać !!

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2016 o 18:20
  Permalink

  Tylko pytanie kto bedzie wyjściowym PG, Rodriguez czy Bayless ? Dalej rzeczywiscie bedzie Henderson, Simmons(?) Saric(?) i Noel

  Odpowiedz
  • 5 lipca 2016 o 18:22
   Permalink

   na PG obstawiam że pierwszym wyborem będzie Rodriguez (przynajmniej na początku). Sądzę, że nie zgodziłby się do nas przyjść bez gwarancji S5

   Odpowiedz
 • 5 lipca 2016 o 18:25
  Permalink

  Wyczytalem na Twiterze ze ma do nas dołączyć kolejny Hiszpan Rudy Fernandez. 20 mln w 2 lata. Co o tym sądzicie ?

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2016 o 21:07
  Permalink

  To by chyba znaczyło ze stauskas poleci i raczej Fernandez by trafił do s5. Dziwny to byłby ruch moim zdaniem. Wzmocnienia w stosunku do potrzeb są wystarczające. Ale jak do nas trafi to cala s5 złożona z zawodników spoza Usa, ciekawie :)

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2016 o 23:24
  Permalink

  Obecnie jest tylko plotka, że Sixers zaoferowali Fernandezowi kontrakt. Imo plotka średnio wiarygodna skoro dzień wcześniej zakontraktowany został Henderson. Bardziej obstawiam, że Fernandez był opcją nr 1 na SG a Henderson opcją nr 2 i wyszła ta druga. Ale poczekajmy, zobaczymy ;)

  Odpowiedz
 • 6 lipca 2016 o 07:07
  Permalink

  Fajnie że podpisują solidnych grajków za małe (jak na te czasy) pieniądze i to na krótkie kontrakty – pojawią się zwycięstwa, chłopaki się rozwiną, weterani albo się przydadzą albo im podziękujemy. Nie byłem przeciwnikiem Hinkiego, ale cieszę się, że prawdopodobnie zmierzamy teraz wreszcie w górę tabeli :-)

  Odpowiedz
 • 6 lipca 2016 o 09:45
  Permalink

  Rudy Fernandez is staying with Real Madrid. via Encestando

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *