Sixers ściągnęli Sergio Rodruigeza z Euroligi

Kolejny świetny ruch Bryana Colangelo, który zdecydował się na 30-letniego rozgrywającego Realu Madryt, Sergio Rodrigueza. Uzgodniono jednoroczny kontrakt za 8 milionów dolarów. Sixers zapłacą też kolejne 3 miliony za wykupienie kontraktu z Realem.

Hiszpan jest w Europie gwiazdą. W 2014 roku został MVP Euroligi, rok później zdobył mistrzostwo. W minionym sezonie zdobywał 10.8 ppg (skuteczność 46% za dwa i 38% za trzy) i 5.8 apg w 24 minuty gry. W NBA grał już dla Blazers, Kings i Knicks, od tego czasu jednak znacznie poprawił swój rzut, umiejętność widzenia parkietu. Ponadto jest uważany za świetnego lidera, a jego styl gry pasuje do NBA.

Przed trzema dniami Sixers zatrudnili innego obrońcę, Jerryda Baylessa. Przed klubem decyzja, który z nich zostanie podstawowym rozgrywającym. Jeśli Rodriguez, to Bayless może zostać rezerwowym lub grać na pozycji rzucającego obrońcy.

3 myśli na temat “Sixers ściągnęli Sergio Rodruigeza z Euroligi

 • 4 lipca 2016 o 23:33
  Permalink

  korekta: Sixers zapłacą Realowi jedynie 650 tys. $ za wykup kontraktu Rodrigueza (bo tyle maksymalnie mogą). Pozostałą kwotę zapłaci sam zawodnik, prawdopodobnie z tych 8 mln $ kontraktu, który podpisze z zespołem ;)

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2016 o 09:37
  Permalink

  Fajnie, nareszcie kolejny zawodnik na obwód. Doświadczenie + rzut za 3

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *