Highsmith zastąpi Jacksona

Kilka dni temu poinformowaliśmy was na naszym fanpage’u o zwolnieniu z obowiązku pracy two-way playera – Demetriusa Jacksona. Rozgrywający rozegrał w barwach Sixers 9 meczów w trakcie dwóch sezonów, notując średnio 3.7 punktu w ciągu 6.5 minuty spędzanych na parkiecie. Jackson będzie kontynuował swoją karierę w Chinach, a 76ers na jego miejsce podpisali dotychczasowego zawodnika Delaware Blue Coats – Haywooda Highsmitha.

Highsmith to przede wszystkim odpowiedź na kadrowe zapotrzebowanie Sixers. Potrafi grać na obu skrzydłach, przez co może być cennym wsparciem na wypadek kontuzji któregoś z zawodników. Jako przykład może nam posłużyć ostatni mecz z Mavericks, gdzie pod nieobecność Butlera i Chandlera i w świetle kontuzji Zhaire Smitha wśród rezerwowych Sixers nie było ani jednego nominalnego niskiego skrzydłowego, a Mike Muscala rozegrał jedynie dwie minuty jako PF, resztę swoich minut spędzając jako zastępca Joela Embiida. To sprawiło, że na skrzydłach mogliśmy oglądać Bena Simmonsa i J. J. Redicka, dla których nie są to naturalne pozycje. Jednocześnie trzech z czterech rezerwowych w tym meczu było zawodnikami obwodowymi (Milton, Shamet, McConnell), a w odwodzie wciąż pozostawał Demetrius Jackson.

Dwudziestodwuletni Haywood przystąpił do draftu w 2018 roku, jednak żadna drużyna nie była zainteresowana jego usługami. Highsmith zdecydował więc, że powalczy o angaż w NBA poprzez Summer League oraz także G-League. W college’u grał dla Wheeling Jesuit Cardinals, gdzie w ostatnim roku notował statystyki na poziomie 22 PPG i 12.5 RPG na skuteczności 55% FG oraz 41% 3PT. Grając w tym sezonie jako starter w Delaware Blue Coats pokazuje się z całkiem dobrej strony z liczbami na poziomie 13.5 PPG, 7 RPG, 2.3 APG, 1.1 SPG oraz 0.5 BPG przy skuteczności 45% FG i 40% 3PT. Cechują go dobre warunki fizyczne, solidna obrona oraz świetny rzut z dystansu. Highsmith jest też zawodnikiem Blue Coats z największą liczbą minut w tym sezonie – 735 (drugi Matt Farrell ma 569).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *