Hornets – Sixers 99:110

Philadelphia 76ers pokonała dziś w nocy we własnej hali Charlotte Hornets. To ważne zwycięstwo w meczu b2b, tym bardziej, że tej nocy porażki poniosły drużyny będące bezpośrednimi rywalami Sixers w walce o Play-Offs – Wizards, Bucks oraz Pistons.

Podopieczni Bretta Browna tradycyjnie rozpoczęli mecz w następującym zestawieniu: [PG] Simmons, [SG] Reddick, [SF] Covington, [PF] Saric, [C] Embiid.

Rzadko zdarza się w tym sezonie, by Sixers rozgrywali końcówkę meczu lepiej od rywali. Jednak tym razem bardzo dobra czwarta kwarta wygrana 36:19 pozwoliła świętować Szóstkom zwycięstwo. Co ciekawe aż 28 punktów w ostatniej kwarcie rozdzielili między siebie Robert Covington, J. J. Redick oraz Ersan Ilyasova, dla którego był to dopiero drugi mecz po powrocie do swej byłej drużyny!

• Joel Embiid: 23 punkty, 15 zbiórek, 4 asysty, 3 bloki.
  • Ersan Ilyasova: 18 punktów, 4 zbiórki, 3 asysty.
  • J. J. Redick: 18 punktów, 2 zbiórki, 2 asysty.
  • Robert Covington: 16 punktów, 5 zbiórek, 5 asyst, 3 przechwyty.
  • Ben Simmons: 15 punktów, 8 zbiórek, 7 asyst.
  • Dario Sarić: 9 punktów, 7 zbiórek, 6 asyst.