A tymczasem w Philadelphii…

Zeszły tydzień przyniósł garść newsów z obozu naszej drużyny:

– Sixers są wymieniani jako jedna z sześciu drużyn zainteresowanych sprowadzeniem Butlera do siebie. Mogą to być tylko plotki, jednak jako potencjalny wkład w transfer z naszej strony wymienia się 1-rundowy pick draftu należący do Miami, kogoś z młodych graczy (Fultz lub Sarić?) oraz któregoś z weteranów, żeby zgadzał się bilans wymiany (Bayless lub Chandler). Moim zdaniem to za duża cena za roczne wypożyczenie jak widać kapryśnego zawodnika. Jeśli Fultz spełni swój potencjał, może być nawet lepszym graczem niż Jimmy.

– Podczas „media day” Simmons oraz Fultz byli pytani głównie o swoje kompetencje rzutowe. Ben powiedział, że pierwszy raz tak mocno w trakcie lata pracował nad rzutem i jest naprawdę zadowolony z progresu, który osiągnął. Czuje się bardzo pewnie i choć zapewniał, że nagle nie stanie się typowym „shooterem”, to będzie korzystał z rzutu z półdystansu znacznie częściej. Fultz z kolei jest podekscytowany nadchodzącym sezonem, oraz zapewnia, że wszystko, co było złe, jest już za nim. Brett Brown zdradził, iż Fultz w trakcie tego offseason oddał ponad 150.000 rzutów. W internecie pojawiły się filmiki z jego ostatnich prób i gołym okiem widać lekkość w oddawaniu rzutów. Sezon jednak zweryfikuje pracę obu zawodników.

Emeka Okafor w środę został zwolniony z Pelicans, a już w sobotę trenował w uniformie Sixers. Gracz kolejny raz próbuje przedłużyć swoją karierę w NBA. Uważam, ze przygoda z Pelicans była całkiem udana, ale nie widzę dla niego w rotacji Sixers.

Joel Emiid zapowiedział, że skopie tyłek DeAndre Ayton’owi. Od jakiegoś czasu zapowiada się rywalizację pomiędzy tymi graczami, Joel jednak w swoim stylu powiedział, żeby nie porównywać go do pierwszoroczniaka, gdyż on przynajmniej gra w obronie. Pewnością siebie naszego centra można by obdzielić cały roster. Liczymy na jego kolejny dobry, a przede wszystkim zdrowy, sezon.

6 myśli na temat “A tymczasem w Philadelphii…

 • 28 września 2018 o 06:36
  Permalink

  ponoć Wolves, zapraponowali Butlera za Simmonsa :D dawno nic mnie tak nie rozbawiło :)

  Odpowiedz
 • 28 września 2018 o 09:19
  Permalink

  Poprostu po słabych wymianach Browna wszyscy nas mają za frajerów przez co pewnie przez długi czas nie zrobimy dobrej wymiany. Optymalną wymianą było by Chandler, Covnigton plus nasz pic z przyszłego draftu i tak to dużo za gościa, który chce za wszelką cenę odejść i po roku kończy kontrakt.

  Odpowiedz
  • 28 września 2018 o 10:13
   Permalink

   Mógłbym pójść na Chandler + pick, ale dodanie RoCo to za wiele, nawet nie wiem czy poszedłbym na RoCo + pick za Butlera. RoCo to typowy 3&D, w dodatku 1st Defensive team, jest czasem flustrujący jak cegli ale mimo wszystko na tym kontrakcie to perełka

   Odpowiedz
 • 28 września 2018 o 13:55
  Permalink

  Nie wiem czy był gdzieś już komentarz w tej sprawie ale zdaje się 10 dni temu głoszono że Zhaire Smith nie zagra do końca roku. Dodatkowo wczoraj pojawiły się dziwne wiadomości w sprawie jego zdrowia. Czyli można śmiało mówić o klątwie rookies w Sixers. ” Smith apparently had a bad allergic reaction to food and required something called a thoracoscopy. Recovery from the procedure, presumably along with whatever required it in the first place, will keep Smith out for a while”

  Odpowiedz
 • 29 września 2018 o 07:53
  Permalink

  Dziś rozpoczął się preseason. W pełnym składzie, bez Zahaire, spokojnie wygrali w Melbourne z United. Co martwi? Ben i Kelle nie oddali nawet 3… A Wilson zagrał 4 min.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *