Brand przedłuża kontrakt

Philadelphia 76ers przedłużyła kontrakt Eltona Branda, który kończył się po sezonie 2020/21. Dokładnej długości nowej umowy nie podano, ale wiemy, że generalny menedżer Sixers pozostanie w Philadelphii przez kilka kolejnych lat.

Decyzja ta została podjęta jeszcze przed dzisiejszą konferencją prasową Daryla Morey’a, który oficjalnie zostanie prezydentem Sixers. Dziennikarze zaczęli spekulować, że Elton Brand po stracie części władzy może nie chcieć pozostać w Sixers, zwłaszcza w sytuacji, kiedy po czystkach w jego biurze zapowiadał wzięcie na siebie większej odpowiedzialności. Najwyraźniej jest jednak inaczej.

Wiemy już na pewno, że to Morey będzie prowadził klub, a Brand z kolei będzie egzekwował jego decyzje i negocjował z innymi zespołami i wolnymi agentami. Panowie na pewno będą współpracować, ale ostateczne decyzję w sprawach kadrowych będzie podejmował prezydent Sixers.

5 myśli na temat “Brand przedłuża kontrakt

 • 5 listopada 2020 o 10:48
  Permalink

  Co sądzicie na temat plotek związanych z Hardenem? Osobiście mam mieszane uczucia czy to krok w dobrą stronę. Korzystając ze znajomości Moreya można z nimi handlować a bardziej mam tu na myśli np Roco i Gordona w zamian za oczywiście Horforda plus Trybulle i pick.
  Pojawiła się ciekawa alternatywa w postaci Holidaya tylko pewnie trzeba będzie też przyjąć jakiś spadający kontrakt w postaci Favorsa czy Moore’a

  Odpowiedz
  • 6 listopada 2020 o 14:47
   Permalink

   Na razie to tylko propozycje i domysły dziennikarzy i typowe nakręcanie się kibiców. Warto zwrócić uwagę, że przy każdej plotce jest napisane „Sixers mogą być zainteresowani…”, „zakłada się, że..”, „dobrym ruchem byłoby…” itp. Same opinie i nic więcej. Poważne źródła donoszą, że nie ma za bardzo opcji, aby Sixers sprzedali Embiida (na którego stawia Morey nad Simmonsem), a Rockets w ogóle nie są zainteresowani nawet słuchaniem ofert za Hardena. Wszystko się może oczywiście zmienić z czasem i obie strony mogą zwyczajnie próbować zwiększyć wartość swoich gwiazd. Ale na razie to tylko wymysły dziennikarzy i nic więcej.

   A osobiście nie chcę rozdzielenia duetu Simmons – Embiid, do którego przy takiej wymianie musiało by dojść, a jeszcze bardziej nie chcę Hardena w Sixers ;-)

   Odpowiedz
 • 5 listopada 2020 o 17:50
  Permalink

  Jestem na nie. Za Hardena na bank trzeba by poświecić Bena. Psioczę na naszego rozgrywajacego często ale to nasz najlepszy zawodnik i wciąż liczę ze wskoczy na wyższy poziom ponieważ sufit ma przeogromny. Harden pasowałby do do Jojo ale nic nie broni i kończy się jego prime. Wymiana za Roco i Gordona jest moim zdaniem nierealna. Może jestem pesymistą ale nie wierze ze ktoś przygarnie kontrakt Horforda. Łatwiej można pozbyć się Harrisa którego chętnie bym pożegnał ale po przybyciu Doca prawdopodobnie zostanie

  Odpowiedz
 • 6 listopada 2020 o 13:38
  Permalink

  fanowsko znalezione gdzieś indziej

  Beal + Bertans (sign and trade pewnie) za Embiida i coś dorzucić pewnie by trzeba było

  Odpowiedz
 • 9 listopada 2020 o 17:01
  Permalink

  Plotunie:
  1. 76ers złożą ofertę Rockets by pozyskać Jamesa Hardena (via S. Charania)
  2. Warriors rozmawiają z 76ers o wymianie #2 pick draftu/Wiggins za Simmons/Horford (via T. Haberstroh)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *