Furkan Korkmaz

Philadelphia 76ers zdecydowała się na wykorzystaniem finałowych lat z kontraktów Fultza, Sarica i Simmonsa, ale nie Furkana Korkmaza. 21-letni koszykarz jest niezadowolony ze swojej roli w zespole i ilości minut, a Elton Brand najwyraźniej nie wie jeszcze, co z tym fantem zrobić.

Furkan Korkmaz został wybrany z numerem 26 w drafcie 2016 roku. Pierwszy rok spędził w Turcji, po czym Sixers wykupili jego kontrakt z Anadolu Efes. W zeszłym sezonie Korkmaz zagrał jednak w zaledwie 14 spotkaniach, przebywając na parkiecie średnio niecałe 6 minut. W bieżących rozgrywkach w pięciu meczach spędza na parkiecie 5.2 minuty i jest wyraźnie w rotacji za tegorocznym debiutantem, Landry Shametem.

Opuściłem swój kraj, żeby tu przyjechać i grać. Po prostu chcę grać. Czuję, że jestem gotowy do gry. Dlatego chciałbym otrzymać szansę. To mój drugi rok, ja po prostu chcę grać – żali się zawodnik.

Osoby z otoczenia Korkmaza twierdzą, że chce on transferu do innej drużyny, w której będzie mógł rozwijać swój talent. On sam jednak nie udziela komentarzy. Przecieki z Sixers wskazują na to, że do wymiany faktycznie może dojść, chociaż trzeba pamiętać, że to tylko niepotwierdzone plotki.