Korver za Baylessa?

Według informacji podanych przez Keitha Pompeya Sixers rozmawiają z Cavaliers na temat wymiany Jerryda Baylessa i Kyle’a Korvera. Według Marca Stein’a, powołującego się na ligowe źródła, wymiana jest „możliwa, lecz daleka od pewnej”.

Sixers od dłuższego czasu szukają korzystnej wymiany, dzięki której mogliby pozbyć się Baylessa, który nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Miał być rozgrywającym typu off-ball, który świetnie uzupełniałby się na boisku z Simmonsem. Rzeczywistość okazała się jednak zgoła odmienna. Trapiony urazami Bayless rozegrał w ciągu dwóch sezonów jedynie 42 spotkania, w trakcie których zdobywał 8.1 PPG oraz 3.1 APG.

Dla Korvera natomiast ten transfer byłby szansą na powrót do domu. Grając dla Sixers w latach 2003-2007 notował on na swoim koncie średnio 10.5 PPG (41% 3PT) oraz 3.2 RPG. W trakcie gry w Cleveland Kyle pełnił funkcję strzelca z ławki, wielokrotnie dostarczając ważnych punktów.

Z punktu widzenia sportowego taka wymiana, nawet z włączeniem w nią drugorundowych picków, byłaby dla Sixers korzystna. Jednak patrząc w przyszłość można się zacząć zastanawiać, czy dodatkowe 7.5 miliona dolarów (3.44 gwarantowane) w salary cap na sezon 2019-20 będzie Sixers na rękę. To właśnie przed tym sezonem Szóstki ponownie przystąpią do walki o All-Starów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *