Draft

Już dzisiaj w nocy o godzinie 2.00 polskiego czasu odbędzie się loteria draftu NBA. Prawdopodobnie najważniejszy moment sezonu 2013/14, przynajmniej dla Philadelphii 76ers. Okaże się, czy warto było przecierpieć najsłabszy sezon od lat. Znając numer z jakim Sixers będa wybierać w drafcie, wreszcie będzie można trafnie wytypować nazwiska przyszłych graczy.

Przypomnę, że Sixers mogą wylosować pozycje 1-3, a jeśli nie uda się, to automatycznie otrzymają  4 (jeśli Bucks wylosują numery 1-3) lub numer 5 (jeśli Bucks nie znajdą się w pierwszej trójce). Sixers mają 19.9% na wygranie loterii, a aż 55.8% na miejsca “na podium”. Oprócz tego nie zapominajmy, że jeśli Pelicans nie wylosują numerów 1-3, to Sixers otrzymają ich numer 10.

Pat CrocePat Croce wygrywa loterię w 1996 roku.

 

Patrząc optymistycznie, Sixers otrzymają numery 1 i 10. Patrząc realistycznie, numery 2-3 i 10. Najgorszy możliwy scenariusz przewiduje tylko numer 5, co byłoby definitywnym argumentem dla przeciwników “tankowania”, przynajmniej na taką skalę, jak w minionych rozgrywkach. Jest więc za co trzymać kciuki!