Orlando

Philadelphia 76ers w słabym stylu przegrała z Orlando Magic 119:98. Filadelfijczycy wyglądali tej nocy jakby po prostu nie chciało im się grać, a walczący o Play-Offs zawodnicy z Florydy postawili naprawdę ciężkie warunki.

W meczu z powodu choroby nie zagrał Ben Simmons, zabrakło również Jamesa Ennisa. Pod nieobecność australijskiego rozgrywającego częściej piłkę w rękach miał Jimmy Butler i po raz kolejny pokazał przebłyski talentu playmakera, szczególnie w akcjach pick’n’roll z Embiidem. Mogliśmy też oglądać na boisku dwóch rookies – wracającego po kontuzji Miltona (13 punktów, 6/8 FG w 22 minuty) oraz debiutującego w barwach Sixers Zhaire Smitha (trafiona trójka w trakcie 6 minut gry).

Do połowy trzeciej kwarty mecz był wyrównany, lecz wtedy dopadła nas strzelecka niemoc, która pozwoliła odjechać Magic na ponad 20 punktów do połowy czwartej kwarty. Wtedy też właśnie Brett Brown poddał mecz i wpuścił na boisko rezerwy. Zawiodła dziś defensywa, odezwał się problem ze stratami… Niestety wszystko rozbiło się o to, że Magic po prostu bardziej chcieli.

Kolejnym smaczkiem tego meczu jest dobry występ Michaela Cartera-Williamsa, autora 16 punktów, 6 zbiórek, 3 asyst, 2 przechwytów i bloku. Jednak do zwycięstwa Magię Orlando poprowadził inny były zawodnik szóstek – Nikola Vucević (28/11/4).

W ekipie Sixers prym tradycyjnie wiedli starterzy: Embiid (20/10), Harris (15/4/3) oraz Butler (13/6/7). J.J. Redick zakończył mecz z zaledwie ośmioma punktami na fatalnej skuteczności 2/10.