Odważne słowa Simmonsa

Ben Simmons nie należy do zawodników, którzy gryzą się w język. Jeśli rozgrywający Sixers ma coś do powiedzenia, dzieli się tym niezależnie od tego, jak wpłynie to na jego postrzeganie. Tym razem gwiazdor Philly postanowił odnieść się nieco do trwającego wyścigu o statuetkę Obrońcy Roku, w której jego głównym rywalem będzie Rudy Gobert.

Simmons dostrzega pewne wyraźne mankamenty w grze obronnej środkowego Utah:

Jest świetny w pomalowanym, ale nie potrafi bronić przeciwko każdemu. Krył mnie w Utah i zdobyłem 42 punkty, a podobno nie jestem w tym najlepszy. Jak widzisz zatem, jest jak jest.

Fakt, Simmons zdobył w tym sezonie 42 punkty w przegranym meczu przeciwko Utah Jazz. Nie wyglądało to jednak tak, że Ben torturował Rudy’ego Goberta przez cały mecz. W bezpośrednim starciu Simmons trafił 2/6 rzutów przeciw Gobertowi co dało mu 7 pkt (dzięki rzutom osobistym). Te 4 niecelne próby to głównie rzuty hakiem, na których jakość Rudy miał wpływ.

Prawdą pozostaje fakt, że Gobert nie radzi sobie tak dobrze, kiedy musi wychodzić wyżej (choć absolutnie nie jest w tym taki słaby, jak twierdzą niektórzy). W tym bez wątpienia mocno ustępuje Simmonsowi, który radzi sobie naprawdę dobrze przeciwko praktycznie każdemu. Ten argument będzie największą bronią rozgrywającego Sixers w rywalizacji o tytuł Obrońcy Roku, która w tym sezonie zapowiada się ekscytująco.

Powyższy cytat nie jest jedyną odważną wypowiedzią gracza Sixers w ostatnim czasie. Całkiem niedawno Ben wbił także szpileczkę głównym rywalom Philly w konferencji wschodniej, czyli Brooklyn Nets:

Idziemy po LA Lakers. To są obecni mistrzowie i trzeba ich szanować. Oczywiście na Brooklynie też zebrali sporo talentu, ale na koniec dnia jest tylko jedna piłka w grze, poza tym trzeba też grać w obronie.

Odważna deklaracja, aczkolwiek chcąc wygrać mistrzowski pierścień w NBA, nierzadko musisz być aż nadto pewny siebie. Dzisiaj Sixers ze spokojem ograli Nets, a Ben zapisał na swoje konto 17 pkt i 9 ast. Trzeba jednak pamiętać, że Broklyn grał w wyraźnym osłabieniu, bez Duranta, Hardena, Johnsona, Griffina, czy Aldridge’a:Autor: Kamil Szuleko | Źródło: Z Krainy NBA

 

2 myśli na temat “Odważne słowa Simmonsa

 • 16 kwietnia 2021 o 10:01
  Permalink

  Ogarnij się Benek, bo w ostatnim czasie nawet w obronie nie wyglądasz już tak imponująco… :/ A szczekasz dużo.

  Odpowiedz
 • 16 kwietnia 2021 o 20:55
  Permalink

  Lepiej żeby był pewny siebie niż miałby płakać :)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *