Pierwsze informacje i komentarze po drafcie

 • Timothe Luwawu i Furkan Korkmaz chcą grać w Sixers w najbliższym sezonie, ale ich kontrakty muszą być wykupione. Bryan Colangelo powiedział, że jeszcze za wcześnie na prorokowanie, czy to się uda. Problem może dotyczyć zwłaszcza Korkmaza, z kolei Luwawu już zapowiedział, że to się uda.
 • Jeśli Luwawu i Furkan zagrają w przyszłym sezonie, a Dario Saric dotrzyma słowa, to wraz z Joelem Embiidem i Benem Simmonsem będziemy mieli aż pięciu debiutantów w składzie.
 • Bryan Colangelo powiedział, że odrzucił wiele propozycji wymian, bo nie były wystarczająco dobre. Niektóre z nich mogą być ponownie analizowane. Proszono o zawodników lub assety, których Sixers nie chcieli oddawać.
 • Colangelo dodał też, żeby nie wierzyć we wszystkie plotki transferowe, bo część jest nieprawdziwa i większość przecieków nie pochodzi nawet z Philadelphii.
 • GM Sixers jest lekko zawiedziony, że nie udało się zdobyć kolejnego wysokiego wyboru, ale twierdzi, że widząc Bena Simmonsa w składzie nie można się złościć.
 • Władze Sixers chcą Dario Sarica w przyszłym sezonie, a Colangelo widzi go jako PF/SF, który w niskim składzie może teoretycznie grać także jako center.
 • Brett Brown widzi w Benie Simmonsie kogoś wyjątkowego i cieszy się, że jego zespół nabiera wreszcie kształtu.
 • Sixers korzystając z tego, że Simmons określany jest mianem „point forward”, mają teraz szukać niestandardowego rozgrywającego, który umie rzucać – powiedział Colangelo.

9 myśli na temat “Pierwsze informacje i komentarze po drafcie

 • 24 czerwca 2016 o 20:42
  Permalink

  Kwestia Korkmaza może być trudna do rozwiązania w tym roku. Z różnych źródeł czytałem, że jego buyout to między 1.5-2 mln $. On może zapłacić tylko 650 tys. Pojawiają się głosy, że to lepiej, by został w Europie, bo dostanie więcej minut etc. ale czy to prawda? Dario Sarić nie grał wcale tak grubych minut. W Philly przydałby się taki shooter jak Korkmaz i te 20 min na SG myślę bez problemu by dostał. Tylko finansowo może być sytuacja nie do rozwiązania.

  Odpowiedz
  • 25 czerwca 2016 o 12:26
   Permalink

   Uściślając, Korkmaz może sam zapłacić pełne 1-5,2 mln $ buyoutu, jeśli ma tyle kasy (i chce je wydać w ten sposób, zwykle nikt nie chce…). To w końcu umowa zawodnik-klub. Natomiast Sixers ze swojej kieszeni mogą się mu dołożyć max. 650 tys. $. (tzw. Excluded International Player Payment Amount).

   Nie ma przy tym przeszkód, żeby Korkmaz dostał od Sixers z wyprzedzeniem wynagrodzenie należne dla rookie (max. ok. 2,5 mln $, bo tyle będzie miał gwarantowane w rookie contact). Tylko znów… wtedy to już jest wynagrodzenie zawodnika, które z własnej kieszeni poświęca na buyout. Mało kto się więc na to decyduje. Choć np. Lampe właśnie w taki sposób spłacał część buyoutu Realowi Madryt jak przychodził do Knicks ;)

   Odpowiedz
   • 25 czerwca 2016 o 17:22
    Permalink

    Masz racje, pokręciłem temat. 650 może dołożyć zespół, a resztę gracz. Czy dobrze kojarzę, że on ma kontrakt w okolicach 950 tys? Na siłę pewnie dałoby się go zgarnąć już teraz. Jestem za, tym bardziej, że Korkmaz ponoć sam chce już do NBA.

    Odpowiedz
   • 25 czerwca 2016 o 17:31
    Permalink

    znalazłem na LB takie coś (brzmi słabo, szczególnie Furkan…)

    „From Eurohoops.net:
    Furkan Korkmaz was the 26th pick by the Sixers and that was not what he hoped for. As he said, in the Turkish basketball federation site, he was expected to be picked in the Top20 of the draft.

    That probably means that his future in the NBA is still unclear: „I am still in shock from the draft. I was not expecting to be drafted with the 26th pick. I was hoping to be selected in the first 20 picks. Things turned a little bit upside down. It was a very hard decision for me. I had waited until the last minute. Acrually, I kind of took some risk. I was drafted by a team that I never expected. Am I sad because of this? No, of course not. I am a player picked in the NBA draft. I will talk with my family and my agent for what would be the best decision for me”.

    Considering the fact that Korkmaz’s buy out in the contract with Anadolu Efes is reported to be $ 2 million and th NBA teams are able to pay up to $650.000. Korkmaz should have been at least a lottery pick in order to be able to pay himself the rest of the buy out and to cross the Atlantic this summer due to the rookie salary scale.”

    Odpowiedz
 • 25 czerwca 2016 o 12:36
  Permalink

  Trochę lipa. Brown chce zaczynać od wpuszczania Simmonsa na PF’ie. Ktoś z wysokich musi polecieć bo nie ma opcji upchnąć Embiida, Noela, Okafora, Simmonsa i Saricia na dwóch pozycjach. Chyba że Simmons PF a Sarić na SF ale to głupota…

  Odpowiedz
 • 25 czerwca 2016 o 16:51
  Permalink

  Moim zdaniem to dobra decyzja Browna. Rozgrywanie na poziomie NBA to nie o samo co w NCAA. Simmons ma być nasza lokomotywa w ataku i trzeba go przede wszystkim rozwijać na pozycjach do których został stworzony. Jego potencjałem gry na tablicach szkoda wypychać go
  na obwód. Jesne jest, ze ktos poleci. W moim odczuciu powinien to być Okafor plus ktos w pakiecie mp. Nik czy Grant, a w ich miejsce w zespól powinien sie pojawić przyzwoity strzelec. Moim zdanie decyzja jak najbardziej słuszna, zobaczymy jak rozwiążą problem tłoku pod koszem

  Odpowiedz
 • 25 czerwca 2016 o 17:12
  Permalink

  Może udałoby się ściągnąć z powrotem Iggy’ego za Okafor bo jak Gsw chce Kd#35 to musi odpuścić Barnes i AI#9 lub Boguta

  Odpowiedz
  • 25 czerwca 2016 o 17:23
   Permalink

   Bez żartów. Iguodala w styczniu kończy 33 lata. Sixers nigdzie nie idą w przyszłym sezonie. To jak wywalić Okafora w błoto.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *