Podsumowanie transakcji – DRAFT

Wczorajsza noc była dla kibicow Sixers pełna wrażeń. Wciąż ciężko się połapać w tym, jakie ruchy transferowe dokonali Sixers. Dlatego podsumujemy je dla Was ponizej:

 • Sixers – Suns

Sixers: 16. pick (Zhaire Smith), pick pierwszej rundy draftu 2021 należący do Miami;

Suns: 10. pick (Mikal Bridges).

 • Sixers – Lakers

Sixers: pick drugiej rundy draftu 2019 należący do Bulls, gotówka;

Lakers: 39. pick (Isaac Bonga).

 • Sixers – Pistons

Sixers: dwa przyszłe picki drugiej rundy należące do Pistons;

Pistons: 38. pick (Khyri Thomas).

 • Sixers – Mavericks

Sixers: 54. pick (Shake Milton);

Mavericks: 56. pick (Raymond Spalding), 60. pick (Kostas Antetokounmpo).

 

Zyski Sixers z draftu 2018 i transakcji:

 1. Zhaire Smith (19-letni swingman, świetny atleta i obrońca, solidny strzelec);
 2. Landry Shamet (21-letni obwodowy, świetny strzelec i rozgrywający, słaby atleta i defensor);
 3. Malik „Shake” Milton (21-letni rozgrywający, świetny strzelec, słaby atleta i defensor);
 4. Niezastrzeżony pick pierwszej rundy draftu 2021 należący do Miami Heat;
 5. Dwa przyszłe picki drugiej rundy należące do Pistons;
 6. Pick drugiej rundy draftu 2019 należący do Bulls;
 7. Gotówka od Lakers.

Straty Sixers:

 1. Mikal Bridges (21-letni skrzydłowy, dojrzały gracz 3&D);
 2. Khyri Thomas (22-letni obwodowy, dobry strzelec i defensor);
 3. Isaac Bonga (18-letni skrzydłowy z dobrymi warunkami fizycznymi, niezły defensor, słaby strzelec);
 4. Raymond Spalding (21-letni silny skrzydłowy);
 5. Kostas Antetokounmpo (20-letni skrzydłowy, brat Giannisa, świetne warunki fizyczne).

5 myśli na temat “Podsumowanie transakcji – DRAFT

 • 22 czerwca 2018 o 11:14
  Permalink

  Z tego co czytam, wcale nie jest tak, że wszyscy piszą o przegranej Sixers. Wiele serwisów chwali nas. Smith potrzebuje zdecydowanie więcej czasu, niż Bridges (no i jest 3 lata młodszy), ale jest świetnym obrońcą i również dobrym fitem, pasuje do gry z Simmonsem. Brown jest pod jego wrażeniem i ja mu ufam. Jeszcze nie zawiódł pod tym względem. Myślę, że jeśli miał rację z tą wymianą, to Smith w przyszłym sezonie będzie backupem w ławki na SG, w kolejnym może już być w S5. Ponoć był jego drugim wyborem, planem awaryjnym.

  Może Bridges będzie ogólnie lepszym graczem z lepszą karierą, może nie, tego nie wie nikt, nie ma co krytykować, trzeba poczekać. A że to chłopak z Philly i ma złamane serce? To NBA, nie ma miejsca na sentymenty. Kasa, którą wkrótce dostanie, na pewno poprawi mu humor.

  Nie jest też tak, że potrzebujemy tego picka już tu i teraz, tak naprawdę za 2-3 lata, kiedy Smith się rozwinie, może być nawet bardziej przydatny, niż teraz. Zależy też w dużej mierze, czy zostanie J.J. i jak ułoży się sytuacja na rynku FA (czyt. czy uda się pozyskać Leonarda czy LBJ). Niezastrzeżony pick Heat 2021 będzie bardzo przydatny w razie ewentualnych transferów, podobnie jak milion zielonych zaoszczędzonych dzięki wymianie Bridgesa na Smitha. Najwyraźniej Sixers mocno wierzą, że latem porządnie przemeblują skład. Jeśli się nie uda, to stracą Bridgesa,czyli tylko potencjalnie lepszego gracza niż Smith, chociaż wcale nie musi nim być. Jeśli się uda, nikt po Bridgesie płakać nie będzie.

  Także Panowie i Panie, wstrzymajcie się z krytyką, zaufajcie procesowi, dajcie kredyt zaufania Brownowi i uzbrójcie się w cierpliwość!

  Odpowiedz
 • 22 czerwca 2018 o 11:54
  Permalink

  korekta – pick, który dostaliśmy za Bongę to nie 2. rundowy pick LAL tylko Bulls

  Odpowiedz
 • 22 czerwca 2018 o 12:11
  Permalink

  Nie mam problemu że wybrali Smitha. Bardziej problemem jest przesyt zawodników na pozycji 1-3 i jakoś nie widzę dalszej wizji jak to ma wyglądać.
  Dla mnie pick 26 został zmarnowany juz nie chodzi o wybór konkretnego zawodnika. Można było zyskać solidnego sprawdzonego gracza do rotacji.
  Mamy teraz sporo anonimowych zawodników których większość zostanie zwolniona po lidze letniej.

  Odpowiedz
 • 22 czerwca 2018 o 12:27
  Permalink

  Na 1-3 przesy mamy może tylko jeżeli chodzi o ilość. Póki co ani Furkan, ani TLC (jego powoli zaczynam spisywać na straty) nie pokazali wiele i co najwyżej małe minuty widzę dla Turka jeśli już ale na pewno nie będzie to ani pierwsza ani druga opcja na SG. Ogólnie to też zasmuciła mnie historia z Mikelem, tym bardziej, że już kilka miesięcy temu pisałem, że to jego chcę do naszej drużyny ale nie byłoby tego złego. Coś czuję, że Miami znalazło się na równi pochyłej i w 2021 możemy dostać top 10 pick. Na SG mamy największą dziurę w składzie, nie wiadomo czy zostanie JJ a oglądając i czytając raporty scoutów to wcale Smith może nie być gorszą opcją od Bridgesa. Mikal to materiał na fajnego 3&D, uzupełnienie składu a Zhaire jest uważany za gracza z jednym z większych upsidów w tej klasie. Decyzja wyglądająca przykro na tu i teraz ale może się ona okazać genialną. Hinkiemu na pewno łezka w oku się zakręciła widząc tego typu ruch.

  Odpowiedz
 • 22 czerwca 2018 o 14:17
  Permalink

  Witam, wydaje mi się, że Mikal jest lepszym zawodnikiem już teraz ale zwracam uwagę, że rozegrał 4 sezony na uczelni. Brett Brown został postawiony przed trudnym wyborem i nie potrafię powiedzieć czy postąpił dobrze.

  Z jednej strony chciałbym go zrozumieć i widzę to tak, że dostali gościa(Zhaire), który jest mega walczakiem, slasherem, z dobrym IQ i wspaniałym work ethic’iem, do tego młodym i wykazującym potencjał do rozwoju przy rzucie chociażby. Ogromnym plusem przy tej opcji jest też ten 2021 pick, który może być kluczowym assetem przetatgowym przy wymianie po jakąś gwiazdę opuszczającą team idący w przebudowę. (Może Kawhi?). Ta decyzja nie wzmacnia jednak teamu w tym momencie.

  Z drugiej strony mogliśmy pozyskać gościa, który zapewne musiałby przejąć sporo minut naszego top defensora na obwodzie (RoCo), który jednak gra podobnie do Jaysona Tatum’a, którego dopiero co odpuściliśmy w poprzednim drafcie. Myślę, że Mikal mógłby mieć u nas podobny impact jak Tatum u koleżków w Bostonie. Wychodzi na to, że zostalibyśmy wzmocnieni tym draftem w tym momencie.

  Pojawia się mnóstwo pytań. Czy Mikal faktycznie >RoCo? Co gdyby okazało się, że Mikal nie da rady w NBA? Co gdy do wyciągnięcia będzie jakaś gwiazda na SF? Czy za RoCo dostalibyśmy pick 1st rd 2021 unproteted? Czy Mikal > Pick 1st rd 2021?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *