Priorytety w Philadelphii na tegoroczne lato

Lato w pełni, tymczasem przed Philadelphią mnóstwo ciężkich decyzji do podjęcia. Generalny menedżer Bryan Colangelo ma i będzie miał jeszcze sporo pracy przed sobą, żeby uczynić z Sixers sensowny zespół. Oto najważniejsze problemy i zadania, nad którymi trzeba popracować:

 

1. Zatrudnienie rozsądnych wolnych agentów.

Sixers wciąż poszukują wolnych agentów, którzy wzmocniliby ich skład. Jeden Jerryd Bayless wiosny nie czyni, zwłaszcza, że wypełnił tylko lukę po niespodziewanym odejściu Isha Smitha. Do tej pory przewijały się nazwiska Jamala Crawforda, Harrisona Barnesa, Rajona Rondo, Countrey’a Lee, Allena Crabbe, Diona Waitersa, Ricky Rubio, Patricka Beverly’ego i wielu innych. Żadnych umów jednak nie podpisano, a większość z wymienionych zawodników zdecydowała już o swojej przyszłości gdzie indziej. Opcji coraz mniej, więc Colangelo musi działać szybko – ale też rozważnie. Potrzeba zwłaszcza zawodników obwodowych i weteranów. Nie ma mowy o największych gwiazdach, bo tacy są w tej chwili młodej drużynie z Philadelphii po prostu niepotrzebni i Sixers nie mają im nic do zaoferowania, przynajmniej ze sportowego punktu widzenia.

2. Podpisanie umowy z Dario Saricem.

Saric wciąż i coraz dosadniej podkreśla, że będzie grał w NBA w sezonie 2016-17. Czeka jednak na zakończenie turnieju, w którym gra z kadrą Chorwacji. Termin na wykupienie tureckiego kontraktu mija już 17 lipca, więc nie zostało dużo czasu. Kiedy Saric podpisze wreszcie kontrakt z Sixers, będziemy dużo pewniejsi tego, jak ma wyglądać przyszły skład Philadelphii 76ers.

3. Rozluźnienie miejsca pod koszem.

Talentu i potencjalnych gwiazd mamy wiele: na pozycji centra Joel Embiid, który jest obecnie zdrowy, jednak nie wiemy (trzymamy kciuki!) czy te zdrowie utrzyma. Mamy też Jahlila Okafora oraz Nerlensa Noela. Noel będzie najczęściej grał na pozycji silnego skrzydłowego, chociaż zdecydowanie lepiej czuje się na centrze. Ben Simmons będzie najprawdopodobniej zaczynał sezon jako podstawowy silny skrzydłowy, a nie niski skrzydłowy, jak się spodziewaliśmy przed draftem. Jeśli do zespołu dołączy Dario Saric, również będzie grał na tej pozycji. To zdecydowanie zbyt wiele.

Nawet jeśli Okafor zostanie na stałe zawodnikiem rezerwowym, a Noel u boku Embiida zaakceptuje grę na pozycji skrzydłowego, to wciąż mamy zbyt mało minut do podziału na wszystkich. A w składzie mamy jeszcze przecież nieźle rokujących skrzydłowych Jerami Granta, Richauna Holmesa oraz przydatnego weterana Carla Landry’ego, grającego na obu pozycjach. Ostatecznie któremuś z centrów grozi ograniczenie szans na rozwój, niezadowolenie z roli w zespole, frustracja, a co za tym idzie spadek formy (i wartości transferowej) lub domaganie się sprzedania do innej drużyny. Bryan Colangelo nieskutecznie próbował wytransferować Okafora lub Noela w noc draftu i teraz musi aktywnie próbować tego dalej, chociaż każdego oddanego zawodnika będziemy żałować i zawsze część kibiców będzie z tego niezadowolona. Cóż, w sporcie nie ma miejsca na sentymenty, a za wieloletnie gromadzenie „assetów” trzeba wreszcie zapłacić…

4. Zwolnienia, zwolnienia…

Jeśli nie dojdzie do większego transferu z udziałem wielu zawodników, to Sixers będą mieli ich zbyt dużo w składzie (dopuszczalna jest piętnastka). Już teraz wiemy, że Hollis Thompson zostanie na kolejny rok, z kolei Isaiah Canaan oraz Christian Wood (mimo gry w lidze letniej) nie powrócą. Miejmy nadzieję, że wypowiedzenie dostaną również Kendall Marshall oraz Nik Stauskas.

5. Decyzja o przyszłości Furkana Korkmaza.

Ben Simmons i Timothe Luwawu podpisali już kontrakty z Sixers, ale wybrany z numerem 26. Turek jeszcze nie. Decyzja w dużej mierze należy do samego zawodnika, który stoi przed koniecznością wykupienia swojego kontraktu. Najkorzystniej byłoby poczekać, aż wyklaruje się sytuacja z wolnymi agentami i ewentualnym transferem któregoś z wysokich zawodników i wtedy nakłonić Korkmaza do gry w Sixers lub pozostania na rok lub dwa w Europie – w zależności od tego, jak ostatecznie uda się wzmocnić obwód.

 

9 myśli na temat “Priorytety w Philadelphii na tegoroczne lato

 • 4 lipca 2016 o 17:33
  Permalink

  Durnat w GSW. To teraz Bryan do roboty i ściągaj tutaj Westbrooka następnego lata !! ;)

  Odpowiedz
 • 4 lipca 2016 o 19:04
  Permalink

  Euroleague star Sergio Rodriguez has agreed to a one-year, $8 million deal with the Philadelphia 76ers, league sources tell The Vertical.

  Odpowiedz
  • 4 lipca 2016 o 19:34
   Permalink

   Mamy więc weterana PG na przyszły sezon.

   30 lat. Gwiazda jednego z najsilniejszych europejskich zespołów. W latach 2014 i 2015 wybierany Graczem Roku całej Europy (+ MVP Euroligi w 2014). Do tego od wielu lat podstawowy zawodnik reprezentacji Hiszpanii. Niezły rzut za trzy. Kontrakt tylko na rok więc wiele nie tracimy jak się nie sprawdzi. Ciekawy kierunek Bryan !

   Odpowiedz
   • 4 lipca 2016 o 19:46
    Permalink

    też jestem zadowolony z tego ruchu, w końcu sytuacja na obwodzie będzie jakoś wyglądać. Colangelo na razie robi dobre ruchu, nie zapycha salary niepotrzebnie na lata.

    Odpowiedz
 • 4 lipca 2016 o 19:37
  Permalink

  Co najważniejsze kontakt tylko na rok, w przeciwieństwie do innych Bryan nie zapchał salary na kolejne lata. Graty :)

  Odpowiedz
 • 4 lipca 2016 o 20:32
  Permalink

  No narazie można być zadowolonym z ruchów naszego GM. Nie podpalił się i nie podpisywal było kogo jak reszta ligi.
  Co do Duranta to jego decyzja spowoduje spory ruch na rynku. OKC się chyba rozpadnie ale na Westbrooka juz się czają Lakers. Pewnie będzie jakaś wymiana Westbrook za Russella/Randle.
  Na miejscu GSW bym się ostro zgłaszał po Noela idealnie by im tam pasował bo rzucać juz ma tak kto

  Odpowiedz
  • 4 lipca 2016 o 20:50
   Permalink

   Wymieniać po Westbrooka dając mocne karty mogą tylko szaleńcy, skoro za rok będzie niezastrzeżony.
   GSW mogą się zgłaszać po Noela, ale kogo dadzą w zamian? W tym roku nei udało im się wygrać, ale dzięki Durantowi na przyszły sezon są tak wzmocnieni, że nie potrzebują mieszać w składzie. Zresztą Colangelo raczej nie jest chętny wymieniać naszych czołowych graczy za zadaniowców, a inna wymiana dla GSW może być nieopłacalna

   Odpowiedz
 • 4 lipca 2016 o 20:59
  Permalink

  OKC żeby nie zostać z ręką w nocniku mogą go wymienić a on tam na pewno nie zostanie bez Duranta. Lakers to dziwna ekipa mogą pójść na taką wymianę żeby go sobie zaklepac.
  No wiem że nie mają nikogo w zamian za Noela bardziej mi chodziło że by im idealnie tam pasował. Bogut out Ezeli out także kogoś będą szukać. Jedynie kogo bym mógł zaakceptować od GSW to Livingston lub Iggy ale on już za stary niestety

  Odpowiedz
 • 4 lipca 2016 o 23:33
  Permalink

  Mamy pick Lakers w następnym drafcie strzeżony w top 3. Kibicujmy im żeby zrobili te wymianę z Westbrookiem i żebyśmy ten pick przechwycili, ponoć bardzo mocny draft. Russ nie jest shooterem, wiec potrzebny nam nie jest a bił by sie o piłkę z Simmonsem

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *