Simmons przejdzie operację stopy

Tak jak przypuszczaliśmy, Ben Simmons przejdzie operację stopy i opuści 3 miesiące gry. Do kontuzji miało dojść, kiedy zawodnik nadepnął na stopę kolegi z zespołu (delikwentem okazał się Shawn Long, który najprawdopodobniej nie załapie się nawet do ostatecznego składu). Zabieg zaplanowano na przyszły tydzień i jeśli wszystko pójdzie dobrze, to Simmons zadebiutuje w styczniu.

Może się jednak okazać, że Sixers wstrzymają się z jego powrotem do gry dłużej, aby nie ryzykować nawrotu kontuzji – tak, jak wcześniej robili z Nerlensem Noelem i Joelem Embiidem.

Pojawiają sie też głosy, że Simmons w ogóle nie powinien już grać w sezonie 2016/17, w którym i tak nie będzie Sixers niezbędny. Przywoływana jest tu historia Kevina Duranta, który po identycznej kontuzji przed rozgrywkami 2014/15 wrócił do gry zbyt szybko i ostatecznie zmuszony został do przedwczesnego zakończenia całego sezonu.

3 myśli na temat “Simmons przejdzie operację stopy

 • 2 października 2016 o 08:21
  Permalink

  Absolute nonsense, bait click article……there is zero reason to sit out a whole year. My god, that is an utterly ridiculous idea. Tak na philly.com pisze osoba w komentarzach, ktora z tego co się zorientowałem uchodzi za autorytet w sprawach medycyny sporowej. Mam nadzieje, ze jednak zobaczymy Bena w tym sezonie.

  Odpowiedz
 • 4 października 2016 o 10:13
  Permalink

  Młody C jest teraz między młotem a kowadłem. Z jednej strony dmuchać na Simmonsa przez cały sezon, żeby całkowicie i w 200% wyleczył kontuzję. Były już przypadki, takich złamań, które po zbyt szybkim powrocie się odnawiały. Z drugiej, kolejny zmarnowany sezon, gdy Colangelo chciał już na dobre grać i wygrywać, nie myśląc o pickach w drafcie i robić to z Simmonsem na czele.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *