LAL

Zwycięstwo oraz pokaz siły ognia. Tak można w skrócie podsumować to spotkanie. Jeden z bardziej otwartych meczów, jakie widziałem w tym sezonie. Obie strony mocno ukierunkowane na atak, a obrona trochę jak na podwórku. Najważniejsze, że obecnie mamy kim strzelać, a pierwsza piątka Sixers może być najbardziej utalentowaną grupą, jaką przyszło nam oglądać w tej organizacji od czasów mistrzostwa w 1983 roku.

Pierwsza kwarta spotkania przedstawiała istny dziki zachód, rzuty bez zastanowienia, atakowanie obręczy oraz bieganie do szybkiego ataku. Koszykówka z pewnością widowiskowa, jednak nie wiem, czy dla mnie. Bo jak wytłumaczyć to, że Kyle Kuzma w samej tylko Q1 zdobywa 23 punkty? Nie jest to dominator na miarę Hardena czy Duranta, którego momentami nie sposób zatrzymać 1 na 1. Po prostu co mu wpadło w ręce to rzucał, a nasza drużyna zbytnio nie przejmowała się kolejnymi trafieniami. Na szczęście Sixers po transferach to również nabita w karabiny ekipa. Z przyjemnością można było oglądać, jak dużo potrafi Tobias Harris. Momentami widać jeszcze brak zgarnia, jednak samym talentem jedzie z chłopami. Mecz zaczął od 6/6 z gry. Kwarta skończyła się wynikiem 40 do 39 dla Lakers.

W drugiej kwarcie goście z Kaliforni zaczęli trochę stygnąć, czego nie można było powiedzieć o gospodarzach. Tak naprawdę poza pudłującym Simmonsem każdy grał na wspaniałej skuteczności. Embiid się rozszalał i zdobywał punkty na wszelkie możliwe sposoby. Już do przerwy miał 25 oczek i kolejny raz potwierdził, że gracze Lakers nie mają w składzie godnego przeciwnika dla niego. Bardzo lubi grać przeciwko Jeziorowcom. Kwartę wygraliśmy 37 do 27, a swoje dobre momenty mieli również TJ, Boban oraz Furkan.

Po przerwie obraz gry nie wiele się zmienił. Lebron krył Simmonsa i perfidnie siedział głęboko w pomocy, bo jest mądry i wie, że nie ma sensu kryć Bena już przy linii 7.25. W tym momencie warto odnotować pierwszą trójkę Simmonsa oddaną nie z połowy czy przy kończącym się czasie, rzucił bo miał miejsce i czas. Próba niestety wykręciła się z obręczy, jednak i tak internety już odnotowały to zajście i podczas przeglądania facebook’a natraficie na filmik z tym rzutem. Lakers próbowali dojść i nawet na chwilę im się to udało. Jednak gospodarze szybko odpowiedzieli i powiększyli przewagę do 15 punktów, głównie za sprawą Mike’a Scotta oraz McConnella. W czwartej kwarcie do zabawy dołączył Jimmy Butler, a dzieło zniszczenia kontynuowali Embiid oraz Redick. Przewaga urosła do +20 i wiadomo było, kto wygra to spotkanie. Na ostatnie 3 minuty wszedł Jonathon Simmons i zdobył debiutanckie punkty.

Sześciu graczy zanotowało podwójną zdobycz punktową, najwięcej rzucili Redick 21, Harris 22 oraz Embiid 37. Joel dodał do tego 14 zbiórek, a jako drużyna kolejny raz przekroczyliśmy 30 asyst. 57% trafionych rzutów z gry, oraz 12/24 za trzy, ujawnia jak wielki potencjał drzemie w tej ekipie. 143 zdobyte oczka po kilku dniach wspólnych treningów… Naprawdę bardzo fajnie się ich ogląda. Kolejne spotkanie z Bostonem, a to będzie prawdziwy test dla nowej paczki.