Sixers – Wizards 109:102

Drugie w sezonie zwycięstwo stało się faktem i to mimo nieobecności Joela Embiida, który odpoczywa zgodnie z zaleceniem lekarzy. Największy udział w wygranej nad zawodzącymi i wyniszczonymi kontuzjami Wizards mieli Jahlil Okafor (19 punktów – 8/11 z gry, 5 zbiórek), Ersan Ilyasova (16 punktów – 4/8 za trzy), Nik Stauskas (15 punktów – 6/8 z gry), Sergio Rodriguez (7 punktów, 12 asyst) oraz Richaun Holmes (8 punktów – w tym kluczowa trójka, 3 przechwyty) i przesunięty na ławkę Dario Saric (13 punktów, 12 zbiórek).

Spotkanie zaczęło się pomyślnie dla Sixers, którzy rozpoczęli od prowadzenia 11-4. Wizards ich dogonili, ale za sprawą zrywu 11-2 końcówka kwarty znowu należała do gospodarzy, którzy wygrali tą część spotkania aż 29-15. Przez resztę meczu to Sixers byli górą, a gdy w końcówce Okafor schodził z parkietu za sześć fauli, jego zespół prowadził 101-93. Wtedy na boisku nastąpił chaos, rywale zaczęli gonić wynik i ostatecznie dzieliły ich tylko trzy punkty od Sixers. Wtedy, na 1.10 minuty przed ostatni,ą syreną, swoją drugą trójkę w meczu trafił Holmes. Sześciopunktowe prowadzenie okazało się dla Sixers wystarczające, by dotrwać do końca spotkania i cieszyć się z drugiego zwycięstwa w 11 meczach.

10 myśli na temat “Sixers – Wizards 109:102

• 17 listopada 2016 o 16:23

Dziś zagra Embiid? szykuje sie ciekawy pojedynek z KATem
    Pytanie do bardziej wtajemniczonych jakie byly szanse na wybranie Porzingisa zamiast Okafora? Z tego co pamietam to bylo jakies info że go chcemy (też bym buczał jakbysmy go wybrali) ale Koleś teraz wymiata. No i wyobrazcie sobie takie trio Embiid Porzingis Simmons

• 17 listopada 2016 o 16:49

Z tego co widzę na NBA.Scores to Embiida brak. Tez liczyłem na pojedynek z Katem.

• 17 listopada 2016 o 17:00

Wczoraj Brett Brown mówił, że Embiid zagra z Minnesotą. Nie grał z Wizards właśnie po to, by mógł zagrać z Timberwolves.

• 17 listopada 2016 o 16:55

Ja też pamiętam, że było coś na rzeczy z Kristapsem, ale bez szczegółów niestety. A może na szczęście, bo mamy juz takich wpadek z wyborami w drafcie trochę (jak niemal każda ekipa)… Wystarczy sięgnąć pamięcią do drugiej połowy lat 90 i wyobrazić sobie, jak potoczyłaby się historia Sixers, gdyby z Iversonem grali Kevin Garnett i Dirk Nowitzki (zamiast Van Horna i Stackhouse’a).

• 17 listopada 2016 o 17:07

Z tego co pamiętam to Sixers byli zachwyceni Kristapsem po workoutach i było blisko żeby go wybrać. Co ostatecznie przesadzilo o wyborze Okafora to już nie wiem. Co do Embiida to ma grac. Wiadomo było ze nie będzie grał w meczach dzień po dniu, a na philly.com czytałem o zakulisowych naciskach ligi żeby Joel wystąpił przeciw Minny bo ten mecz idzie na ogólnokrajowym TNT i już jakiś czas reklamowany jest z Embiidem. Wszystko to biznes.

• 17 listopada 2016 o 18:52

dla jasności – agent Porzingisa nie zgodził się na jego workout w Philly ani nawet na rozmowę z Hinkiem podczas Draft Combine. Ten chciał zorganizować i jedno i drugie więc pewnie rozważał go jako opcję do wyboru z nr 3.

• 17 listopada 2016 o 17:08

W podpisie zjadłem „fan” na koncu;-)

• 17 listopada 2016 o 17:14

Raczej podczas wczorajszego meczu wszyscy mówili, że Embiid ma dzisiaj grać, mecz w krajowej telewizji, dlatego podobno BC naciskał aby dzisiaj grał Joel. I owszem, fajny mecz się szykuje. Ja z tego co pamiętam, zainteresowanie było bardzo mocne, Kristaps był bardzo mocno przez nas scautowany i faktycznie zainteresowanie było. Na pewno ta pomyłka nie będzie aż tak bolesna jak tamte dwie o ile okaże się pomyłką ( wciąż wierzę w Okafora). Mi bardzo żal roku 2011, jeden pick wyżej i byłby Leonard który jest teraz absolutną bestią ( chociaż nie jestem przekonany czy rozwinąłby się u nas tak dobrze jak u Popa) i ostatnie lata mogłyby zupełnie inaczej wyglądać. Ale to tylko gdybanie. Teraz piszę się nowa historia. I jeszcze krótkie nawiązanie do wczorajszego meczu i tego jaka atmosfera panuję wśród naszych wysokich
    „Okafor on fouling out: „[Embiid] made fun of me when I got back here. He said I was the only player who could foul out in 20 minutes.”
    BTW. jest jakieś info na temat tego kiedy ma Noel wrócić? Bo parę razy gdzieś w internetach mi mignęło, że w przyszłym tygodniu ale nie wiem na ile poważnie traktować te doniesienia.

• 17 listopada 2016 o 17:49

O Noelu wyczytałem, że wraca do Philadelphi dalej rehabilitować kolano. Nic nie pisali o terminie powrotu. Pewnie niedługo będzie gotow, pytanie czy zagra w naszych barwach , czy zostanie wymieniony???

• 17 listopada 2016 o 18:53

Noel miał mieć przerwę 3-5 tygodni więc jego powrót teraz do zespołu zgadza się z tymi rokowaniami.