Phoenix

Philadelphia 76ers uległa w Wells Fargo Center ekpie Suns 115:101. Jest to dziesiąta porażka w sezonie drużyny Bretta Browna. Szóstki na mecz ze Słońcami wyszły w składzie: Robert Covington (SF), Dario Saric (PF), Joel Embiid (C), J.J. Redick (SG), Ben Simmons (PG).

Od drugiej kwarty mecz był całkowicie pod kontrolą gości z Phoenix, którzy do końca meczu nie oddali prowadzenia. Bohaterem spotkania był zdecydowanie młodziutki Devin Booker, który oddawał rzuty z każdego miejsca na boisku trafiając ponad połowę i notując dzięki temu na swoje konto 46 punktów i 8 zbiórek.

Niestety w drużynie gospodarzy znów zabrakło celności zza łuku, która była wizytówką rezydentów Wells Fargo Center od początku sezonu. 5/20 pary Redick-Covington bardzo utrudniło zadanie, choć J.J. mimo tego został najlepszym strzelecem ekipy dzięki zanotowaniu 25 punktów.

Nasze gwiazdy indywidualnie nie zawiodły, lecz nie potrafiły tej nocy pociągnąć za sobą drużyny. Joel Embiid zdobył 22 punkty, zebrał 12 piłek, czterokrotnie blokował i dwukronie asystował. Linijka przeziębionego Bena Simmonsa to 20 punktów, 8 zbiórek, 7 asyst oraz 6 (!) przechwytów.